جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ فروردین ۱۳۹۹

تحت پوشش قرار گرفتن بیش از 160 مدرسه در طرح مشاوره و آموزش خانواده در اردبیل - خبر

 

 

تحت پوشش قرار گرفتن بیش از 160 مدرسه در طرح مشاوره و آموزش خانواده در اردبیل

رئیس انجمن اولیا و مربیان مدارس اردبیل از تحت پوشش قرار گرفتن بیش از 160 مدرسه در طرح مشاوره و آموزش خانواده خبر داد.

تحت پوشش قرار گرفتن بیش از 160 مدرسه در طرح مشاوره و آموزش خانواده در اردبیل
سلیم کنعانی گفت: در سال جاری برای کنترل و رصد سرویس مدارس دانش آموزان استان برنامه‌های مختلفی انجام گردیده تا با پایش مناسب در بهره‌گیری از رانندگان مجرب و دارای صلاحیت‌های لازم همت مضاعفی انجام شود.
 
وی افزود: تداوم کنترل سرویس حمل و نقل دانش‌آموزان در پیشگیری و کنترل ناهنجاری‌های اجتماعی تأثیرگذار خواهد بود و شایسته است تا اولیا و مدارس در انتخاب سرویس مدارس از خدمات مکان‌های مجوزدار و دارای صلاحیت بهره‌مند شوند و با شناخت و بررسی مناسب نسبت به برگزیدن سرویس‌های معتبر اقدام کنند.
 
 رئیس انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش استان اردبیل تصریح کرد: از ابتدای سال جاری طرح‌های ویژه‌ای برای کاهش آسیب‌های اجتماعی در بین نوجوانان با موضوع مشاوره و ارائه آموزش‌های لازم به خانواده‌ها در مدارس انجام گردیده که می‌توان به تحت پوشش قرار گرفتن بیش از 160 مدرسه در اجرای این طرح اشاره کرد.
 
کنعانی بیان کرد: برگزاری طرح‌های راهنمایی و مشاوره اولیای دانش آموزان در آگاهی و مقابله آنان با آسیب‌های رایج در جامعه به ویژه در نوجوانان و جوانان مثمر ثمر خواهد بود و علاوه بر آن در انسجام و افزایش مشارکت اولیای دانش آموزان در مدارس نقش مهم خود را ایفا خواهد کرد تا با افزایش مشارکت‌های همه جانبه در تربیت مناسب دانش آموزان برنامه‌های لازم و مفیدی ارائه شود.
 
به گزارش خبرگزاری فارس، وی یادآور شد: با تشکیل کمیته مشاوره خانواده‌های دانش‌آموزان در رونق گرفتن موضوع مشاوره و آشناسازی آنان با بایدها و نبایدهای تربیتی و نحوه برخورد با نوجوانان و جوانان در سنین و مقاطع مختلف اقدامات لازم انجام خواهد شد و در شرایط کنونی اهمیت برگزاری و حضور اولیای دانش‌آموزان در چنین برنامه‌هایی بیش از گذشته ضرورت دارد.