جهش تولید | جمعه، ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

تجهیز 50 خانه ورزش روستایی در استان اردبیل - خبر

 

 

تجهیز 50 خانه ورزش روستایی در استان اردبیل

مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل گفت: همزمان با هفته تربیت بدنی و ورزش، 50 خانه ورزش روستایی در استان اردبیل نجهیز می‌شود.

تجهیز 50 خانه ورزش روستایی در استان اردبیل

بهرام آقاخانی اظهار کرد: به مناسبت هفته تربیت بدنی 50 خانه ورزش روستایی با اولویت مناطق محروم و کم‌برخوردار در استان اردبیل تجهیز می‌شوند و تعداد خانه‌های ورزش روستایی تجهیزشده به 90 مورد افزایش می‌یابد .
وی با اشاره به اینکه  آئین اعزام کاروان تجهیز خانه‌های ورزش روستایی استان اردبیل با تأکید بر ترویج فرهنگ ورزشی و تحقق مطالبات ورزشکاران در روستاها انجام می‌گیرد، افزود: اول آبان ماه، کاروان تجهیزات خانه‌های ورزش روستایی  با اجرای نمادین بازی‌های بومی و محلی برای آقایان و بانوان از سالن رضازاده به روستاها اعزام می‌شوند.
مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل  با بیان اینکه این 50 خانه در 10 شهرستان تجهیز خواهند شد؛ بیان کرد: از این تعداد 6 خانه ورزش در روستاهای شهرستان پارس‌آباد ، 4 مورد در مشگین‌شهر، 6 مورد در خلخال، 5 مورد در گرمی، 4 مورد در بیله‌سوار، 4 مورد در سرعین، 4 مورد در نمین، 4 مورد در کوثر، 8 مورد در اردبیل و 5 مورد نیز در شهرستان نیر قرار دارند و به میز و راکت تنیس روی میز، فوتبال دستی، دارت، صفحه شطرنج و تشک تاتامی تجهیز می‌شوند.
آقاخانی گفت: به مناسبت هفته تربیت بدنی ۴۰۰برنامه فرهنگی و ورزشی در سطح استان اجرا می‌شود که نواختن زنگ ورزش در مدارس ، افتتاح چندین پروژه و برپایی نمایشگاه عکس ورزشکاران شاخص استان از جمله بخشی از این برنامه‌ها است .