سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

تجهیزات پزشکی و درمانی به طور یکسان در شهرستان‌های اردبیل توزیع می‌شود - خبر

 

 

تجهیزات پزشکی و درمانی به طور یکسان در شهرستان‌های اردبیل توزیع می‌شود

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: امکانات و تجهیزات بهداشتی و درمانی به طور یکسان در تمامی شهرستان‌های استان توزیع می‌شود.

تجهیزات پزشکی و درمانی به طور یکسان در شهرستان‌های اردبیل توزیع می‌شود

محمدرضا رضایی‌بنا اظهار داشت: در راستای توجه به زیرساختها و تامین امکانات و نیروی انسانی مورد نیاز شهرستانهای استان و رفع نیازمندیهای بهداشتی و درمانی مردم مناطق مختلف استان، امکانات و تجهیزات بهداشتی و درمانی بطور یکسان در تمامی شهرستان‌های استان و با توجه به شاخص‌های ابلاغی توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به استناد سطح‌بندی خدمات بهداشتی درمانی توزیع شده و در برخی موارد فراتر از سطح بندی براساس نیاز و شرایط خاص شهرستانها اقدام شده است.

وی بیان کرد: در این شهرستان نیز متناسب با شرایط موجود و براساس توزیع وزارتی، نیروی انسانی و تجهیزات پزشکی مطابق با معیارها و شاخص های جمعیتی در نظر گرفته شده، به طوری که طی هفته‌های گذشته 4 تخت با تمامی امکانات و تجهیزات بخش‌های ویژه شامل ونتیلاتور، تخت ویژه، مانیتور علائم حیاتی به تخت های ICU بیمارستان ولیعصر(عج) مشگین‌شهر اضافه شده و برآورد ریالی تجهیزات پزشکی تحویلی به این بیمارستان در شش ماهه اول سال 99 در حدود 37 میلیارد ریال است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اردبیل، ارزش ریالی تجهیزات پزشکی تحویلی به بیمارستان ولیعصر (عج) مشگین شهر در نیمه دوم سال 98 را بیش از 43 میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: دستگاه های دیالیز، ونتیلاتور پرتابل و بزرگسالان و ژنراتور سی تی اسکن از جمله تجهیزاتی هستند که در نیمه دوم سال 98 در اختیار این مرکز درمانی قرار گرفته است. همچنین خرید دستگاه سی تی اسکن قطعی شده که در ماههای آینده پس از طی مراحل قانونی تحویل و در اختیار بیمارستان قرار می‌گیرد.