سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

تجهیزات و دانش مدیریت بحران لازمه امدادرسانی سریع است - خبر

 

 

تجهیزات و دانش مدیریت بحران لازمه امدادرسانی سریع است

فرماندار نمین گفت: داشتن تجهیزات و دانش مدیریت بحران دو شرط لازم برای تصمیم‌گیری سنجیده در زمان بروز بحران است.

تجهیزات و دانش مدیریت بحران لازمه امدادرسانی سریع است

فرهاد عبدالعلی‌پور عصر امروز در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان نمین اظهار کرد: اصل اول در مدیریت هر نوع بحران پیش‌بینی و پیشگیری بوده ولی در صورت وقوع حادثه باید با تمامی امکانات و دانش مدیریتی به مقابله با آن حادثه رفت.

وی با اشاره به اینکه مدیریت بحران، مدیریت ثانیه‌ها و لحظه‌های حیاتی و حساس است، تصریح کرد: مدیر بحران باید به شرایط اقلیمی، تجهیزاتی و آداب و رسوم منطقه خود واقف بوده و توان ایجاد آرامش پس از بحران را دارا باشد.

مدیرکل مدیریت بحران استان اردبیل نیز در این جلسه با اشاره به اینکه طرح برداشت لرزه‌ای ساختمان‌ها و ابنیه برای اولین بار در کشور، در استان اردبیل به صورت پایلوت انجام می‌شود، گفت: با اجرای این طرح آمار دقیقی از میزان مقاومت ساختمان‌های استان در برابر میزان ریشترهای مختلف به دست آمده و در مواقع بحرانی از این اطلاعات استفاده عملی می‌شود.

مسعود امامی یگانه با بیان اینکه هفت شهرستان استان به سایت اسکان اضطراری در شرایط بحرانی مجهز شده‌اند، افزود: شناسایی تهدیدها، تعیین پروژه‌های اولویت‌دار و تأمین تجهیزات مورد نیاز شهرستان‌ها از جمله مهمترین برنامه‌های اداره کل مدیریت بحران استان است.

به گزارش خبرگزاری فارس، علی دولتی‌مهر مدیرکل هواشناسی استان اردبیل نیز در این جلسه با اشاره به اهمیت پیش‌بینی‌های جوی برای عملکرد مناسب در مواقع بحرانی بیان کرد: محور حرکت این سازمان ارائه پیش‌بینی‌های کاربر محور است که در این راستا با بیش از 12 هزار نفر از کشاورزان استان ارتباط مستقیم برقرار شده است.