سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

تجمع رهروان زینبی در بقاع متبرکه استان اردبیل برگزار می شود - خبر

 

 

تجمع رهروان زینبی در بقاع متبرکه استان اردبیل برگزار می شود

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل گفت: در سومین روز از شهادت امام حسین(ع) تجمع رهروان زینبی ۲۳ مهرماه در بقاع متبرکه استان اردبیل برگزار می‌شود.

تجمع رهروان زینبی در بقاع متبرکه استان اردبیل برگزار می شود

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، حجت‌الاسلام اکبر قیامی افزود: تجمع رهروان زینبی جمعه 23 مهرماه مصادف با 12 محرم در سالروز شهادت امام زین العابدین(ع) و هم‌نوایی با حضرت زینب (س) در بقاع متبرکه استان اردبیل برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه این تجمع در 9 امامزاده و بقعه متبرکه استان برگزار می‌شود گفت: در این تجمع بانوان غیرتمند و زینبی استان اردبیل با حضور پرشور بانوان و با هدف تشریح و تبیین ارزشها و اهداف قیام امام حسین(ع) در بقاع متبرکه استان جمع می‌شوند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل افزود: مراسم شاخص استان در امامزاده سیدصدرالدین(ع)، امامزاده عبدالعزیز(ع) نیار و مصلای اردبیل با حضور بانوان عزادار برگزار می‌شود و بانوان اردبیلی در این همایش اوج اردت و دلبستگی خود به اهل بیت(ع) را نشان داده و بر الگوگیری از حضرت زینب(س) در حفظ شعائر اسلامی تاکید می کنند.

حجت‌الاسلام اکبر قیامی با اشاره به برگزاری برنامه‌های مختلف مذهبی و دینی در امامزادگان و بقاع متبرک استان در دهه نخست محرم بیان کرد: تجمع لبیک یا حسین در 17 بقعه و امامزاده شاخص، همایش شیرخوارگان حسینی و همایش احلی من العسل ویژه نوجوانان حسینی به یاد حضرت قاسم(ع) از جمله برنامه‌هایی بود که در دهه نخست محرم در اردبیل برگزار شد.

وی در مورد برگزاری سوگواره بصیرت عاشورایی در امامزادگان استان اظهار کرد: در قالب این سوگواره برنامه‌های مختلفی با هدف تبیین و تشریح قیام امام حسین(ع) و اهداف آن و ترویج احکام اسلامی و دینی در امامزادگان و بقاع متبرکه استان برگزار شده و از حضور 36 روحانی و عالم دینی بومی و غیربومی در این برنامه‌ها استفاده شده است.