جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

تجلیل از ۹۷ ایثارگر کمیته امداد استان اردبیل - خبر

 

 

تجلیل از ۹۷ ایثارگر کمیته امداد استان اردبیل

۹۷ نفر از امدادگران ایثارگر کمیته امداد استان اردبیل به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس مورد تجلیل قرار گرفتند.

تجلیل از ۹۷ ایثارگر کمیته امداد استان اردبیل

حسین دشتی، مدیر کل کمیته امداد استان اردبیل در مراسم تجلیل از امدادگران ایثارگر کمیته امداد استان که از طریق ویدئو کنفرانس و به صورت نمادین با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی با حضور جمعی از پیشکسوتان دفاع مقدس برگزار شد، گفت: ۹۷ نفر از امدادگران این نهاد در جنگ تحمیلی حضوری فعال و نقشی تاثیرگذار داشته‌اند.

او با اشاره به اینکه کمیته امداد استان اردبیل دارای ۸۷ رزمنده و امدادگر ایثارگر است که از سه ماه تا سه سال در جنگ تحمیلی حضور داشته‌اند، بیان کرد: ۹ خانواده شهید و یک آزاده نیز در دوران دفاع مقدس با جانفشانی‌های خود نقش بسزایی را در اقتدار ملی ایفا کرده‌اند.

دشتی با بیان اینکه امدادگر شهید «حمدالله درجزی» از جمله افرادی است که پس از مجاهدت‌های مستمر در دفاع مقدس، به شهادت رسید، افزود: «شهید درجزی» در سال ۶۱ و در منطقه شرهانی به شهادت رسیده است.

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به نقش مهم امدادگران این نهاد در طول جنگ تحمیلی، گفت: امدادگران ایثارگر در کنار سایر اقشار مردمی و آحاد مختلف جامعه، علاوه بر رفع محرومیت و رسیدگی به امور فقرا و نیازمندان، حضوری فعال در جبهه‌ها داشتند.

او با بیان اینکه علاوه بر حضور امدادگران ایثارگر در جنگ تحمیلی، کمیته امداد استان اردبیل در پشت جبهه نیز فعالیت‌های چشمگیری داشته است، افزود: پشتیبانی از رزمندگان و جمع‌آوری کمک‌های مردمی را می‌توان از جمله فعالیت‌های این نهاد در دفاع مقدس برشمرد.

دشتی با اشاره به اینکه کمیته امداد در کنار ترویج فرهنگ انفاق و احسان، گام‌های بلندی را نیز برای نهادینه‌ ساختن فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه برمی‌دارد، بیان کرد: این امر مهم در بر گیرنده ارتقای همبستگی اجتماعی است که پس از دفاع مقدس نیز شاهد یاری‌رسانی مردم نیکوکار به اقشار آسیب‌پذیر جامعه هستیم.