رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۸

تجلیل از کشاورزان نمونه استان اردبیل - خبر

 

 

تجلیل از کشاورزان نمونه استان اردبیل

در مراسمی از کشاورزان نمونه استان تجلیل شد. در این مراسم سی نفر از تولید کنندگان بخش های مختلف کشاورزی در حوزه‌های زراعت، باغبانی، صنایع تبدیلی، دام و طیور و شیلات معرفی و با هدایایی از آنها قدردانی شد.

تجلیل از کشاورزان نمونه استان اردبیل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل در این آیین با اشاره به جایگاه پایین کشور و به خصوص استان اردبیل در زمینه تولید محصولات کشاورزی در سال پیروزی انقلاب گفت: در طول ۴۱ سال بعد از انقلاب، بخش کشاورزی استان با تحول شگرفی مواجه بوده و میزان تولیدات در هر بخش بیش از سه برابر شده است.
 
خلیل نیکشاد افزود: پیش از انقلاب در سطح استان اردبیل ۲۰۰ هزار تن گندم تولید می‌شد ولی با اجرای طرح‎های مهم آب و خاک و ارتقای کیفیت بهره برداری، چند سال است که به طور متوسط سالانه بیش از ۶۰۰ هزار تن گندم در این استان تولید می‌شود.
 
وی افزایش تولیدات شیلات استان اردبیل از ۱۵۰ تن به بیش از ۹ هزار و ۵۰۰ تن، محصولات زراعی از ۷۰۰ هزار تن به بیش از سه میلیون تن و محصولات دامی از ۱۴۸ هزار تن به بیش از ۳۸۰ هزار تن را از جمله دستاوردهای انقلاب اسلامی در استان اردبیل ذکر کرد.
 
تجلیل از کشاورزان نمونه استان اردبیلفرمانده سپاه حضرت عباس(ع) استان نیز در این مراسم گفت: انقلاب مدیون خون شهدا رهبری امام خمینی(ره) و فداکاری مردم انقلابی بود و ما باید در همه حال با مردم و در کنار مردم باشیم و به آنها خدمت کنیم.
 
سردار بابازاده تصریح کرد: همانگونه نیاز داریم در عرصه نظامی قوی باشیم باید در تولید محصولات کشاورزی و تامین مایحتاج خود هم  خودکفا باشیم.
 
او تفکر و اندیشه سردار سلیمانی را مایه هراس دشمن دانست و بر ترویج این اندیشه و روحیه جهادی در جامعه تاکید کرد.
 
استان اردبیل در تولید بسیاری از ارقام از جمله رتبه اول تولید عدس، رتبه اول تولید کلزا، رتبه دوم تولید سیب زمینی، رتبه سوم تولید عسل، رتبه پنجم تولید چغندر قند، رتبه هفتم تولید حبوبات و  گندم و جو را دارد.