جهش تولید | چهارشنبه، ۱۳ اسفند ۱۳۹۹

تجلیل از پیرغلامان حسینی در استان اردبیل - خبر

 

 

تجلیل از پیرغلامان حسینی در استان اردبیل

طی مراسمی که با حضور نماینده ولی فقیه دراستان, مدیر کل صدا و سیمای مرکز اردبیل, مدیر کل تبلیغات اسلامی استان و جمعی از مسئولان محلی برگزار شد از پیرغلامان مشگین‌شرقی که در محل امامزاده سید ابراهیم خراسانی شهر لاهرود تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز اردبیل، نماینده ولی فقیه دراستان و امام جمعه اردبیل در این مراسم گفت: تجلیل از پیرغلامان حسینی و تلاشگران این عرصه؛ پاسداشت افکار عاشورایی است.

آیت‌الله سیدحسن عاملی در مراسم استقبال از ماه محرم و تجلیل از پیرغلامان مشگین‌شرقی که در محل امامزاده سید ابراهیم خراسانی شهر لاهرود برگزار شد، با بیان اینکه شور و حال شیعیان جهان بعد از گذشت 1400 سال از واقعه عاشورا و حضور در مجالس عزای شهدای کربلا اقدامی عادی نیست، اظهار داشت: جاذبه امام حسین (ع) است که بیش از 20 میلیون زائر را از سراسر جهان در یک نقطه جمع می‌کند و جهان چنین صحنه‌هایی را به خود ندیده است.

وی با تاکید بر حضور با معرفت در مراسمات ماه محرم خاطرنشان کرد: نباید با پرداختن به کارهای سطحی صرفا توزیع نذورات و احسان در ایام محرم و یا شادی و پخش شیرینی در سالروز میلاد ائمه اطهار (ع) از شناخت شخصیت بی‌نظیر آنان غافل شد.

عاملی به فلسفه قیام امام حسین (ع) اشاره کرد و گفت: قیام امام حسین (ع) مأمورت الهی بود تا به اتفاق تمام اعضای خانواده و یارانش در صحرای کربلا حاضر شده و برای بقای دین مبین اسلام قربانی شوند.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل ادامه داد: خطبه‌های حضرت زینب (س) و حضرت امام سجاد (ع) که به عنوان بازماندگان حادثه کربلا بودند باعث شد تا پیام عاشورا تا به امروز در جهان ماندگار شود که آن پیام هیهات منا الذله است.

امام جمعه اردبیل با اشاره به وظیفه خطیر علمای دینی در بازگو کردن اهداف قیام عاشوار اظهار داشت: اگر بتوانیم نسل حاضر را با اهداف قیام عاشورا آشنا کنیم دیگر شاهد نفوذ فرهنگ غربی در بین افکار جوانان خود نخواهیم بود.جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ