جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

تجلیل از معلولان موفق استان اردبیل در عرصه ها ی مختلف - خبر

 

 

تجلیل از معلولان موفق استان اردبیل در عرصه ها ی مختلف

همایش روز جهانی معلولان در شهرهای مختلف استان اردبیل برگزار و از معلولان موفق استان با اهدای لوح سپاس و جوایزی قدردانی شد.

تجلیل از معلولان موفق استان اردبیل در عرصه ها ی مختلف

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، همایش روز جهانی معلولان در  شهر اردبیل در مجتمع فدک  برگزار و از معلولان موفق با اهدای لوح سپاس و جوایزی قدردانی شد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار اردبیل در این همایش گفت: با برنامه‌ریزی‌های اساسی باید شرایط اشتغال معلولان در اردبیل فراهم شود.

ناصر نصیری تصریح کرد: نباید هیچ معلولی به دلیل مشکلات مالی از تحصیل عقب بماند که برنامه‌ریزی شده زمینه تحصیل معلولان همانند اقشار مختلف جامعه فراهم شود.

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل نیز در این همایش گفت: در حال حاضر تحویل 608 واحد مسکونی به معلولان اردبیلی آغاز شده و برنامه‌ریزی شده تا پایان امسال این واحدهای مسکونی به معلولان تحویل داده شود.

ستاری از خرید تجهیزات توانمندی معلولان در اردبیل خبر داد و بیان کرد: در این زمینه یک میلیارد و 100 میلیون تومان هزینه شده که انتظار می‌رود معلولان از لحاظ تجهیزات و توانمندی مشکلی نداشته باشند.

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل از ارائه تسهیلات بلاعوض به معلولان در استان خبر داد و بیان کرد: در این زمینه در حوزه مسکن در بخش روستایی 18 میلیون تومان و در شهرها نیز 30 میلیون تومان پرداخت می‌شود.

در شهرستان های نیر، نمین ، خلخال ، بیله سوار نیز از معلولین موفق در عرصه های مختلف تجلیل شد.