جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

تجدید خط کشی ۹۸۱ کیلومتر از محور‌های مواصلاتی استان اردبیل - خبر

 

 

تجدید خط کشی ۹۸۱ کیلومتر از محور‌های مواصلاتی استان اردبیل

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: ۹۸۱ کیلومتر از محور‌های مواصلاتی استان اردبیل تجدید خط کشی شده است.

تجدید خط کشی ۹۸۱ کیلومتر از محور‌های مواصلاتی استان اردبیل

علی صبحی، معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل در بازدید از عملیات خط کشی محور‌های مواصلاتی شهرستان بیله سوار، هدف از خط کشی راه‌ها را منظم کردن حرکت وسایل نقلیه، ارتقای ایمنی عبور و مرور، آگاهی دادن به استفاده کنندگان از راه و راهنمایی آنان عنوان کرد.

او ارتقای ایمنی محور‌ها و خط کشی هزارو ۱۰۰ کیلومتر از محور‌های استان را از برنامه‌های اصلی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل دانست و افزود: در ۷ ماه گذشته رنگ آمیزی ۱۶ هزارو ۸۰۰ عدد پایه تابلو و علائم و حدود ۵ هزار عدد بازتاب چشم گربه‌ای در محور‌های استان تهیه و نصب شده است.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل از مونتاژ، اصلاح، تهیه و نصب هزارو ۶۴۰ مترمربع تابلو‌های الزامی و انتظامی راهها، شستشوی ۹ هزارو ۵۰۰ علائم، اصلاح و رنگ آمیزی ۳ هزارو ۵۰۰ مترطول سرعت کاه آسفالتی خبر داد.

صبحی تصریح کرد: در راستای ایمن سازی حاشیه راه‌ها ۹۳۸ کیلومتر حریم راه تسطیح، ۹ هزارو ۸۰۰ مترطول شیب شیروانی راه‌ها اصلاح و بیش از ۳ هزارو ۵۰۰ شاخه گاردریل در جاده‌های استان تعمیر شده است.

او اقدامات مستمر راهداران سخت کوش سبلان در نگهداری و حراست از راه‌ها را عنوان کرد و گفت: در مدت یاد شده تهیه، نصب، تعمیر و اصلاح ۶۵۵ مترمربع تابلو‌های اطلاعاتی راهها، نصب هزارو ۸۵۰ متر حفاظ در پرتگاهها، آبرو‌ها و رفوژ میانی و هم چنین رنگ آمیزی ۱۶ هزارو ۸۰۰ عدد پایه تابلو و علائم محور‌های مواصلاتی استان اردبیل انجام شده است.