جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

تجدید خط کشی ۵۰ کیلومتر از محور‌های مواصلاتی شهرستان کوثر - خبر

 

 

تجدید خط کشی ۵۰ کیلومتر از محور‌های مواصلاتی شهرستان کوثر

رئیس اداره راهداری و حمل ونقل جاده‌ای شهرستان کوثر گفت: ۵۰ کیلومتر از محور‌های مواصلاتی شهرستان کوثر تجدید خط کشی و اصلاح شده است.

تجدید خط کشی ۵۰ کیلومتر از محور‌های مواصلاتی شهرستان کوثر
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، مهدی آزاد، رئیس اداره راهداری و حمل ونقل جاده‌ای شهرستان کوثر در بازدید از محور سرچم -کوثر با بیان اینکه ایمن سازی محور‌ها با هدف کاهش تصادفات و تلفات جاده‌ای از اولویت‌های اساسی راهدارای است گفت: با هدف افزایش ضریب ایمنی راه‌ها ۵۰ کیلومتر از محور‌های مواصلاتی شهرستان کوثر در ۳ ماهه گذشته تجدید خط کشی و اصلاح شده است.
 
او در جهت بهبود راه‌های روستایی تسطیح و رگلاژ راه‌های شنی و خاکی ۲۵ روستا بطول ۷۰ کیلومتر را در شهرستان کوثر یادآور شد و اظهار کرد: در مدت یاد شده راهداران دیار سبلان ۶ کیلومتر از راه روستایی هوانشاق و نی احمد بیگ را که بعلت وقوع سیلاب مسدود شده بود را نیز بازگشایی و پاکسازی کانال انجام داده اند.
 
رئیس اداره راهداری و حمل ونقل جاده‌ای شهرستان کوثر افزود: تا کنون راهداران با استفاده از ۱۶۰ تن آسفالت سرد و گرم جاده‌های این شهرستان را لکه گیری کرده اند.
 
آزاد با اشاره به اینکه لایه زیر اساس راه روستایی الو -النکش نیز در قالب طرح ابرار با بارگیری، حمل، رگلاژ وآبکوبی به مقدار هزار و ۵۰۰ متر مکعب اجرا شده است تصریح کرد: پیچ راه روستای شویر هم که ازمهمترین نقاط حادثه خیز بود با انجام هزار متر مکعب عملیات خاکبرداری حذف و ایمن شد.
 
او از شناسایی، قلع وقمع و جلوگیری از ۴۹ مورد تجاوز به حریم راههاو ساخت و ساز‌های غیر مجاز در شهرستان کوثر خبرداد و گفت: با فعالیت گشت راهداری در محور‌ها تاکنون ۴۰ مورد اخطار کتبی به متخلفان ابلاغ و با دستور قضایی ۹ مورد قلع وقمع انجام شده است.
 
رئیس اداره راهداری و حمل ونقل جاده‌ای شهرستان کوثر برقراری ۵ اصله سیستم روشنایی در سه راهی قدیم گیوی-فیروز آباد، تعمیر ونگهداری ۳۰ عدد از چراغ‌های چشمک زن و پلیسی، جمع آوری ده عدد از تابلو‌های غیر مجاز در محور‌های مواصلاتی، بازسازی و نصب ۲۳۳ شاخه گاردریل، نصب ۵۰۰ عدد بازتاب چشم گربه‌ای ورنگ آمیزی ۴۰۰ متر از سرعتکاه‌ها را از اقدامات مهم راهداری شهرستان کوثر در سه ماهه گذشته برشمرد.