جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

تجدید خط کشی هزار کیلومتر از محور‌های مواصلاتی استان اردبیل - خبر

 

 

تجدید خط کشی هزار کیلومتر از محور‌های مواصلاتی استان اردبیل

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: حدود هزار کیلومتر از محور‌های مواصلاتی استان تجدید خط کشی شده است.

تجدید خط کشی هزار کیلومتر از محور‌های مواصلاتی استان اردبیل
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، علی صبحی، معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل در بازدید از عملیات خط کشی محور‌های روستایی شهرستان نمین گفت: با تلاش راهداران عملیات خط کشی محور‌های نمین آبی بیگلو و راه روستا‌های محمودآباد بریس – گرمه چشمه نیارق و سو‌ها انجام شد.
 
او افزایش ایمنی محور‌ها از برنامه‌های اصلی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل دانست و هدف از خط کشی راه‌ها را منظم کردن حرکت وسایل نقلیه، ارتقای ایمنی عبور و مرور، آگاهی دادن به استفاده کنندگان از راه و راهنمایی آنان عنوان کرد.
 
معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل تصریح کرد: در ۸ ماه گذشته هزارو ۴۰۰ کیلومتر شانه راه و شیب شیروانی راه‌ها اصلاح و ۹ هزار عدد بازتاب چشم گربه‌ای در محور‌های استان تهیه و نصب شده است.
 
صبحی با اشاره به اقدامات مستمر راهداران در نگهداری از راه‌ها مونتاژ، اصلاح، تهیه و نصب ۷۸۶ مترمربع تابلو‌های اطلاعاتی، ۱۰ هزارو ۹۳۷ عدد تابلو‌های الزامی و انتظامی راه‌ها، شستشوی ۱۰۵ هزارو ۴۱۵ علائم و اصلاح و رنگ آمیزی ۲۴ هزارو ۵۷۵ عدد سرعت کاه آسفالتی پایه تابلو و علائم را ازدیگر اقدامات راهداران در مدت یاد شده دانست.
 
او تصریح کرد: در راستای ایمن سازی محور‌ها ۲۶ هزار مترطول شیار لرزاننده عرضی و طولی اجرا، تعمیر ارتقا و اصلاح ۳ هزارو ۴۲۰ شاخه گادریل و ۲ هزارو ۴۵۵ متر حفاظ در پرتگاهها، آبرو‌ها و رفوژمیانی راه‌ها نصب شده است.