رونق تولید ملی | شنبه، ۴ خرداد ۱۳۹۸

تجاری‌سازی محصولات دانش‌بنیان و فناوری‌های نوین در اردبیل حمایت می‌شود - خبر

 

 

تجاری‌سازی محصولات دانش‌بنیان و فناوری‌های نوین در اردبیل حمایت می‌شود

رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل گفت: براساس تفاهم‌نامه امضا‌ شده با دانشگاه علوم پزشکی تجاری‌سازی و تولید محصولات دانش‌بنیان و فناوری‌های نوین حمایت خواهد شد.

تجاری‌سازی محصولات دانش‌بنیان و فناوری‌های نوین در اردبیل حمایت می‌شود
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مهران اوچی اردبیلی پیش از ظهر امروز در جلسه امضای تفاهم‌نامه همکاری با دانشگاه علوم پزشکی اردبیل اظهار داشت: تفاهم‌نامه همکاری بین جهاددانشگاهی واحد اردبیل و دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان به منظور مشارکت و بهره‌برداری از توانایی‌هایآموزشی، پژوهشی، درمانی و مشاوره­ای و نیز گسترش همکاری­‌های علمی و تحقیقاتی منعقد شد.
 
وی افزود: گسترش همکاری‌های بین دو طرف از اهداف انعقاد این تفاهم‌نامه است و طرفین در قالب آن ضمن اجرای پروژه‌های تحقیقاتی مشترک، به برگزاری همایش، کنفرانس، نمایشگاه و بازدیدهای علمی مشترک با استفاده از توان علمی اعضای هیئت علمی خود اقدام خواهند کرد.
 
 رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل تدوین و برگزاری دوره‌ها و کارگاه‌های آموزش عمومی و تخصصی در حیطه پزشکی و راه‌اندازی و تدوین رشته‌های جدید مورد نیاز استان را از مفاد این تفاهم نامه در حوزه آموزشی دانست و بیان کرد: با توجه به رویکرد آموزشی جهاددانشگاهی، برگزاری دوره‌های مهارت محور و اشتغالزا در اولویت خواهد بود.
 
اوچی اردبیلی بهره‌مند شدن از توانمندی‌های متقابل از قبیل منابع انسانی، امکانات آزمایشگاهی،کارگاهی،کتابخانه‌­ای، بانک‌های اطلاعاتی،نمونه‌های زیستی و فضای فیزیکی را از دیگر مفاد تفاهم‌نامه جهاددانشگاهی با دانشگاه علوم پزشکی برشمرد و تصریح کرد: استفاده مطلوب از توانایی‌های جهاددانشگاهی به عنوان پایگاه استانی در اجرای طرح‌های تحقیقاتی و کاربردی و تولیدی می‌تواند به پیشبرد اهداف علمی استان کمک کند.
 
رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل با بیان اینکه در قالب این تفاهم‌نامه از تجاری‌سازی و تولید محصولات دانش بنیان و فناوری‌های نوین حمایت خواهد شد، افزود: در راستای اشتغالزایی استان، سمینار، کارگاه، دوره‌ و رویدادهای کارآفرینی و توسعه کسب و کارهای فناورانه مورد توافق طرفین برگزار خواهد شد.