جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۵ خرداد ۱۳۹۹

تبیین مبانی اقتصاد اسلامی گامی مهم در تحقق اقتصاد مقاومتی است - خبر

 

 

تبیین مبانی اقتصاد اسلامی گامی مهم در تحقق اقتصاد مقاومتی است

مدیرکل صدا و سیمای مرکز اردبیل گفت: تبیین و تشریح مبانی و راهبردهای اقتصاد اسلامی گامی اساسی و مهم در تحقق اقتصاد مقاومتی است.

تبیین مبانی اقتصاد اسلامی گامی مهم در تحقق اقتصاد مقاومتی است

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، عبدالله مددی با بیان این مطلب در چهارمین جلسه کارگروه اقتصاد مقاومتی که در سالن جلسات صداوسیمای اردبیل برگزار شد اظهار داشت: هر یک از ارگان ها و سازمان های عضو در کارگروه اقتصاد مقاومتی باید با استفاده از ابزارها و امکانات حیطه خود قدرت و پتانسیل عملیاتی شدن اقتصاد اسلامی در مقابل اقتصاد لیبرالیستی و بازار آزاد را تبیین کنند.

در این جلسه که با اولویت تبیین و ارزیابی برنامه های سازمان تبلیغات اسلامی در حوزه اقتصاد مقاومتی برگزار شد وی برگزاری گفتمان های مختلف دینی با موضوع تبیین اقتصاد اسلامی در بین دانشجویان را از برنامه های خوب و موثر در این حیطه دانست.

مدیر کل صدا و سیما مطالبه گری را نیز از دیگر وظایف اعضای کارگروه اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و گفت: صداوسیمای مرکز اردبیل با استفاده از ابزار هنر در قالب برنامه های مختلف ، در کنار تبیین ابعاد مختلف اقتصاد مقاومتی بحث مطالبه گری را نیز انجام می دهد.

در این جلسه ستوده مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان نیز مصداق یابی و مفهوم سازی را اصل مهم و اساسی در تحقق گفتمان سازی و فرهنگ سازی اقتصاد مقاومتی در جامعه دانست و گفت: برگزاری گفتمان دینی با موضوع تبیین اقتصاد مقاومتی در بین دانشجویان و دانش آموزان ، برگزاری نشست تخصصی با بانوان فرهیخته در عرصه دینی با موضوع سبک زندگی و اصلاح الگوی مصرف و همچنین برگزاری برنامه ها و جلسات مختلف با شورای هیات مذهبی استان با موضوع رعایت الگوی مصرف در مجالس عزاداری از مهم ترین برنامه های برگزار شده تبلیغات اسلامی در حیطه اقتصاد مقاومتی است.