جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

تبیین خدمات ارزشمند صفویه یک نیاز و ضرورت است - خبر

 

 

تبیین خدمات ارزشمند صفویه یک نیاز و ضرورت است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: تبیین خدمات ارزشمند صفویه یک نیاز و ضرورت است.

تبیین خدمات ارزشمند صفویه یک نیاز و ضرورت است

 

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، آیت الله سید حسن عاملی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان که با موضوع برگزاری نخستین همایش بین المللی نقش صفویه در تقویت مکتب اهل بیت علیهم السلام و احیای هویت ایرانی برگزار شد، کارها و خدمات خاندان صفویه را ارزشمند و شایسته دفاع و صیانت عنوان کرد و گفت :تبیین خدمات ارزشمند صفویه یک نیاز و ضرورت است.
 
وی با تاکید براینکه با برگزاری چنین همایش هایی، جایگاه اصلی و رفیع صفویه تبیین  شود ، اظهار داشت : شاه اسماعیل صفوی الگوی مناسبی برای جوانان این مرز و بوم است که در جوانی با اندیشه متعالی خود، ایران را یک پارچه کرد و از مکتب اهل بیت به درستی صیانت و پاسداری کرد.
 
نماینده ولی فقیه در استان افزود: باید تلاش کنیم تا این تمدن با عظمت و این توراث گرانقدر را به شایستگی  نشان دهیم.
 
آیت الله عاملی با تاکید بر اینکه بررسی صفویه و تبیین خدمات شایسته این سلسله جلیل القدر یک نیاز است، گفت: کار صفویه خیلی وسیع و با عظمت است و با برگزاری یک همایش توان همه آن عظمت ها و خدمات را نشان داد .
 
رئیس شورای فرهنگ عمومی استان اردبیل ایجاد مرکز تحقیقات صفویه را کاری مثبت و سازنده برای استان عنوان کرد و با قدردانی از اهتمام جدی کمیته فرهنگ و تمدن  اسلام و ایران شورای عالی انقلاب فرهنگی ،گفت: این مرکز باید ردیف اعتباری مشخصی داشته باشد تا با بهره گیری از همه ظرفیت ها ، تحقیقات وسیعی را در جهت هویت یابی صفویه و معرفی خدمات این سلسله  انجام دهد.
 
وی با تاکید براینکه در بحث صفویه و برگزاری این همایش ،از صاحب نظران جمهوری آذربایجان و ترکیه هم باید بهره گرفت، گفت: اندیشه مندان و محققان سه کشور ایران، آذربایجان و ترکیه در حوزه صفویه باید به جد واردشوند  .
 
امام جمعه اردبیل راه سعادت و کمال را همان محبت و مودت اهل بیت علیهم السلام دانست و گفت: صفویه گفتگوی بین ادیان و مذاهب را بنیانگذاری کرده است و هدف از این همایش تفوق نژادی نیست. هدف توجه به همه ارزش هایی است که صفویه برای دنیا ترسیم کرده است .
 
ایشان گفتمان دنیا را گفتمان صلح و دوستی عنوان کرد و با اعلام اینکه ما از یک تراث بزرگ بشریت دفاع می کنیم ، اظهار داشت : خدمت بزرگی که صفویه به دنیا کرده است ، همان گفتمان صلح و دوستی است .
 
آیت الله عاملی با قدردانی از تلاش های انجام یافته در برگزاری این همایش ، بر ضرورت همکاری مشارکت دستگاههای اجرایی استان تاکید کرد.
 
در این جلسه با حضور نماینده ولی فقیه در استان و جمعی از مدیران اجرایی استان از پوستر همایش رونمایی و ابلاغ های اعضای ستاد اجرایی با امضای استاندار اردبیل اعطا شد.