جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۹

تبدیل تولیدات کشاورزی سنتی به صنعتی در اردبیل - خبر

 

 

تبدیل تولیدات کشاورزی سنتی به صنعتی در اردبیل

مدیر تنظیم بازار محصولات کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: برای رشد اقتصادی در استان اردبیل نیاز است که بازار سنتی کشاورزی را به حالت صنعتی تبدیل کنیم.

تبدیل تولیدات کشاورزی سنتی به صنعتی در اردبیل
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، خلیل نیکشاد در جلسه بررسی وضعیت محصولات کشاورزی در اردبیل اظهار داشت: رشد اقتصاد پولی نسبت به سایر عرصه‌ها بیشتر به تولیدات کشاورزی مربوط می‌شود که در این راستا نیاز است بازار سنتی کشاورزی را در استان اردبیل به حالت صنعتی تبدیل کنیم و بتوانیم محصولات خود را در زمینه‌های مختلف با نگاه پژوهشی ارتقا دهیم.
 
وی افزود: مدیریت بازرگانی و بازاریابی در عرصه‌های اقتصادی بایستی کاملا برنامه‌ریزی شده باشد و تمامی شرایط مربوط به تبدیل حالت صنعتی محصولات کشاورزی از حمل و نقل٬ توزیع٬ فروش و توسعه زیرساختهای نرم افزای و سخت افزاری مد نظر قرار گرفته شود.
 
مدیر تنظیم بازار محصولات کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: در حال حاضر فرآیند زنجیره تولید و بازاریابی و تجارت در رابطه با محصولات کشاورزی به صورت شایسته‌ای اجرا می‌شود و استان اردبیل هم‌‌اکنون سیاستهای خود را در رابطه با تولید بالای محصولات مهم کشاورزی مبارک و نوین آغاز کرده است.
 
نیکشاد بیان کرد: با اهتمام ویژه مسئولان امسال طرح الگوی عرضه فیزیکی در مورد محصول ذرت دانه‌ای عملیاتی می‌شود و تاکنون اقدامات مهمی در نیمه نخست امسال انجام شده است که از جمله می‌توان به برگزاری نشست آموزشی، شرکت پشتیبانی امور دام استان اردبیل٬ بدنه اجرا و آموزش سازمان جهاد کشاورزی اشاره کرد.
 
وی اظهار کرد: اگر بتوانیم نگاه خود را به بازار فرآیند تولید در بخش کشاورزی تغییر دهیم به طور حتم تولید و تجارت در بخش کشاورزی رونق چشم‌گیری خواهد داشت.