جهش تولید | سه‌شنبه، ۶ آبان ۱۳۹۹

تبادل دستاوردهای علمی دانشگاه آزاد اردبیل با دانشگاه‌های ترکیه - خبر

 

 

تبادل دستاوردهای علمی دانشگاه آزاد اردبیل با دانشگاه‌های ترکیه

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل هدف اصلی خود از بازدید دانشگاه‌های ترکیه را جذب دانشجوی غیرایرانی و تبادل دستاوردهای علمی با دانشگاه‌های مطرح این کشور عنوان کرد.

تبادل دستاوردهای علمی دانشگاه آزاد اردبیل با دانشگاه‌های ترکیه
اسحاق رسولی  با تشریح اهداف سفر به ترکیه اظهار کرد: در این سفر با یک هولدینگ ترکیه‌ای و یک آژانس گردشگری قراردادهای همکاری امضا شد که جذب دانشجوی غیرایرانی برای دانشگاه آزاد اسلامی و ایجاد کلینیک درمانی تخصصی آلزایمر با مشارکت سه جانبه چین، ایران و ترکیه از جمله بندهای این قرارداد است.
 
وی افزود: همکاری در فعال‌سازی دانشکده و مدرسه عالی گردشگری و میهمان‌نوازی در سرعین و سرمایه‌گذاری در صنعت گردشگری اردبیل و بازاریابی بین‌المللی محصولات دانش‌بنیان دانشگاه آزاد اسلامی از دیگر بندهای این قرارداد است.
 
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل گفت: این سفر در راستای راهبرد توانمندسازی و تأثیرگذاری بین‌المللی این دانشگاه صورت گرفت و زمینه‌سازی برای صادرات محصولات دانش‌بنیان دانشگاه، معرفی ظرفیت‌ها و قابلیت‌های دانشگاه آزاد اسلامی در برخی رسانه‌ها، مجامع دانش‌آموزی و دانشجویی برای پذیرش دانشجوی غیرایرانی و برقراری روابط همکاری با دانشگاه‌های معتبر ترکیه از فعالیت‌های انجام شده در این سفر بود.
 
رسولی ادامه داد: در این سفر در جمع ۵۰۰ نفری اتحادیه جوانان ترکیه با سخنرانی به معرفی توانمندی‌ها و قابلیت‌های دانشگاه آزاد اسلامی و تسهیلات و امتیازات آن برای جوانان ترکیه پرداخته و در حاشیه برنامه بین آنان که از سراسر ترکیه حضور داشتند، بروشورهای معرفی دانشگاه آزاد اسلامی توزیع شد.
 
به گزارش خبرگزاری فارس، وی اضافه کرد: با توجه به استقبال خوب حاضران مقرر شد ۲۰ نفر از این جوانان نخبه به قید قرعه چند روزی میهمان دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل شوند و از جاذبه‌های اردبیل و امکانات و فضای دانشگاه آزاد اسلامی بازدید داشته باشند.