سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

تاکید بر ضرورت ترویج فرهنگ فاطمی در جامعه - خبر

 

 

تاکید بر ضرورت ترویج فرهنگ فاطمی در جامعه

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: اشاعه سیره فاطمی جامع‌ترین فعالیت و طرح فرهنگی و دینی در جامعه است.

تاکید بر ضرورت ترویج فرهنگ فاطمی در جامعه
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، حجت‌الاسلام قاسم جعفرزاده  با بیان اینکه حضرت زهرا (س) تربیت شده مکتب نبوی است، اظهار کرد: دخت نبی مکرم اسلام (ص) بهترین الگو برای زنان در جامعه اسلامی است که توجه به سیره این بانوی بزرگوار، سعادت دنیا و آخرت را به همراه دارد.
 
وی با تاکید بر ضرورت ترویج فرهنگ فاطمی در جامعه، گفت: اشاعه فرهنگ فاطمی زمینه ساز گسترش و تبلیغ ارزش‌های دینی است و سازمان تبلیغات اسلامی در این زمینه رسالت خطیری بر عهده دارد.
 
مدیر کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل، اولین راه شناخت حضرت زهرا (س) را بررسی ابعاد زندگانی آن حضرت عنوان کرد و افزود: اگر می‌خواهیم گره از مشکلات جامعه در زمینه‌های سیاست، فرهنگ، تربیت دینی، آموزش مباحث اخلاقی و مذهبی بگشاییم بایستی با مطالعه زندگی بانوی بزرگوار اسلام، راه سعادت و سلامت جامعه را شناخته و در آن مسیر گام برداریم.
 
حجت‌الاسلام جعفرزاده ادامه داد: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری، روز به روز، نور اسلام و معنویت فاطمه زهرا (س) در جهان آشکارتر و ارزش و جایگاه وجودی بانوی بزرگوار به‌عنوان بهترین الگوی زنان جهان متجلی‌تر می‌شود.
 
وی گرامی داشت ایام فاطمیه را بهترین فرصت برای ترویج فرهنگ فاطمی عنوان کرد و گفت: فاطمه زهرا (س) سر منشأ عالم هستی است و شناساندن ابعاد شخصیتی آن بانوی بزرگوار، عامل مؤثری در ترویج حسنات در جامعه است لذا در تمام ایام سال مخصوصاً ایام فاطمیه باید با روش‌های مختلفی اعم از اجرای برنامه‌های فرهنگی، کمک‌های مومنانه، فضاسازی تبلیغی، انتشار پیام‌های تربیتی از رفتار فاطمی، سیره بانوی بزرگوار جهان اسلام را به همگان معرفی کرد.
 
عضو شورای فرهنگ عمومی استان اردبیل به نحوه اجرای برنامه‌های سالروز شهادت حضرت زهرا (س) با توجه به شرایط کرونایی اشاره کرد و گفت: با توجه به لزوم تبعیت از مصوبات ستاد مقابله با کرونا، برای پیشگیری از شیوع این ویروس، در ایام شهادت جانسوز ام ابی‌ها حضرت فاطمه (س)، همه هیئات مذهبی،  مادحین و محبان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) در استان اردبیل در برپایی مراسم دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند.