رونق تولید ملی | دوشنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۸

تأکید بر تحقق سهمیه‌های ابلاغی کشت محصولات استراتژیک - خبر

 

 

تأکید بر تحقق سهمیه‌های ابلاغی کشت محصولات استراتژیک

در همایش کشت پاییزه شهرستان نمین، بر تحقق سهمیه‌های ابلاغی کشت محصولات استراتژیک تأکید شد.

تأکید بر تحقق سهمیه‌های ابلاغی کشت محصولات استراتژیک
شهرام محسنی در جریان همایش کشت پاییزه که با هدف تبیین الگوی کشت در سال زراعی 98 – 99 در سالن اجلاس فرمانداری شهرستان نمین برگزار شد، اظهار کرد: این همایش به منظور هماهنگی، برنامه‌ریزی و اجرای طرح‌ها و دستیابی به اهداف و سیاست‌های وزارت جهاد کشاورزی و سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل در راستای تغییر و اصلاح الگوی کشت و رونق تولید برپا شده است.
 
وی افزود: سطح زیر کشت گندم آبی و دیم در نمین بیش از 20هزار هکتار، جو بالغ بر 4500 هکتار و سیب زمینی بیش از 3800هکتار است.
 
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نمین اضافه کرد: میانگین تولید گندم آبی در شهرستان نمین بیش از 5 تن، گندم دیم حدود 1 تن و متوسط تولید سیب زمینی در هر هکتار 38 تن است.
 
به گزارش خبرگزاری فارس، بنا به این گزارش، در همایش کشت پاییزه بر تحقق سهمیه‌های ابلاغی کشت محصولات استراتژیک از جمله گندم و کلزا، اهمیت تغذیه نباتی در افزایش عملکرد، تأمین کود و بذر توسط کارگزاری‌ها در فصل کشت، اهمیت اجرای اصول فنی در مراحل کاشت، داشت و برداشت در افزایش عملکرد، الزام در بازدیدهای مستمر و ارتباط  مستقیم با کشاورزان و ارائه مشاوره‌های فنی و کارشناسی لازم به زارعین تأکید شد.