جهش تولید | دوشنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۹

تاکید بر انجام استعلام معادن در کمترین زمان - خبر

 

 

تاکید بر انجام استعلام معادن در کمترین زمان

استاندار اردبیل بر انجام استعلام معادن با کمترین کاغذبازی اداری تاکید کرد.

تاکید بر انجام استعلام معادن در کمترین زمان

به گزارش خبرگزاری صداوسیما اکبر بهنام جو در جلسه شورای معادن استان خواستار تسریع در صدور مجوزهای لازم و پاسخ سریع به استعلام ها شد.

در این جلسه همچنین صدور مجوز اجرای ۱۰ طرح غیرمعدنی متداخل در طرح های معدنی به تصویب رسید.
در این جلسه که با حضور بدری نماینده اردبیل، نیر، نمین و سرعین و  ملکی نماینده مردم مشگین شهر در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، طرح هایی هم که پیش تر از طریق سازمان صنعت، معدن و تجارت مجوز دریافت کرده بودند، تصویب شد.
استاندار اردبیل گفت: دیگر طرح های معدنی که در جلسات آتی به شورا ارجاع داده می شود، نخست توسط گروه کارشناسان و نماینده دستگاه مربوطه بررسی و سپس اعضای جلسه شورای معادن درباره آن تصمیم گیری می کنند.
بهنام جو پیگیری اصلاح محدوده معدنی فلز مشگین شهر در سازمان تقسیمات کشوری را یکی دیگر از تصمیم های امروز شورای معادن استان اعلام کرد.
استاندار اردبیل با بیان اینکه استعلام ها از دستگاه های مربوطه باید به سرعت انجام گیرد و کاغذبازی اداری و روند اخذ مجوز کاهش یابد ، به ماده ۲۴ قانون معادن درباره نحوه استعلام از نهادهای ذیربط اشاره کرد و خواستار ایجاد بانک اطلاعاتی دستگاه ها اعم از نقشه کامل و مشخص نمودن حریم دستگاه ها برای تسهیل و تسریع در پاسخ به استعلام ها شد.
وی تاکید کرد : در صدور مجوزهای اکتشاف و بهره برداری معادن باید شرایط اجتماعی منطقه نیز لحاظ شود.
بهنام جو با تاکید بر حمایت از فعالیت معادن استان در سال رونق تولید افزود: نیاز پروژه های عمرانی به مصالح معدنی از معادن موجود در منطقه که در ۲۵ کیلومتری پروژه واقع شده باشند با لحاظ کردن قوانین مربوط به آن تامین می شود و مجوز جدید برای برداشت مصالح به این نوع پروژه ها داده نخواهد شد.
در این جلسه همچنین ۱۶ پرونده معدنی استان بررسی و تصمیمات لازم اتخاذ شد.