جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

تاکید امام جمعه اردبیل بر پیگیری مطالبات معلولان ‌از سوی دستگاه‌های خدمات‌رسان - خبر

 

 

تاکید امام جمعه اردبیل بر پیگیری مطالبات معلولان ‌از سوی دستگاه‌های خدمات‌رسان

امام جمعه اردبیل گفت: انتظار می‌رود احقاق مطالبات و نیازمندی‌های معلولان استان از سوی دستگاه‌های یاری‌رسان پیگیری و محقق شود.

تاکید امام جمعه اردبیل بر پیگیری مطالبات معلولان ‌از سوی دستگاه‌های خدمات‌رسان

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، آیت‌الله سیدحسن عاملی در دیدار با جمعی از معلولان نخبه و عضو انجمن معلولان استان اردبیل اظهار داشت: خدمات ارائه شده به افراد محروم به ویژه افراد دارای معلولیت از طریق سازمان بهزیستی کاملا مشهود و ملموس است و خدمت به جامعه و به ویژه افراد دارای معلولیت شرف بزرگی است که بنده به نوبه خود از زحمات و تلاش‌های خوب این مجموعه تشکر می‌کنم.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل با بیان اینکه مشکلات همواره گریبانگیر تمامی افراد است و در این میان محرومان و افتادگان بیشترین فشار را تحمل می‌کنند، افزود: به طور قطع رسیدگی به نیازها و مشکلات این افراد یک وظیفه انسانی و شرعی است.

وی پیگیری مطالبات قشر ناتوان را از دیگر نیازهای این فراد دانست و گفت: در رفع مشکلات و نارسایی‌های موجود یکی از اهرم‌های قوی در دستیابی به خدمات و رعایت اصل حقوق شهروندی، پیگیری مطالبات این افراد است.

عاملی تقویت بنیه علمی افراد کم توان به ویژه افراد دارای معلولیت، تعلیم و تربیت صحیح، تشکیل هیئت‌های مذهبی، تقویت فعالیت‌های تربیتی و فرهنگی، استفاده از تجربیات موفق سایر استان‌ها، تسهیلات بانکی ارزان قیمت، رسیدگی به نیازهای روحی و روانی، مسئله ازدواج و غیره را از جمله نکات اساسی و مهم این قشر از افراد جامعه دانست و تصریح کرد:  انتظار می‌رود احقاق مطالبات و نیازمندی‌های معلولان استان از سوی دستگاه‌های یاری‌رسان پیگیری و محقق شود.

امام جمعه اردبیل بیان کرد: بزرگترین وظیفه نظام در سطح جامعه حفظ عزت و شرف این قبیل از افراد است بنابراین باید تلاش کنیم تا خدشه‌ای به عزت و آبروی این افراد وارد نشود.