جهش تولید | جمعه، ۹ خرداد ۱۳۹۹

تاکید استاندار بر حل مشکلات مسکن مهر - خبر

 

 

تاکید استاندار بر حل مشکلات مسکن مهر

استاندار اردبیل وجود کاستی در طرح های مسکن مهر استان را بیش از این شایسته ندانست و گفت: باید با پشتکار و همکاری دوچندان برای بستن پرونده مسکن مهر با مشکلاتش تلاش شود.

تاکید استاندار بر حل مشکلات مسکن مهر

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، مجید خدابخش در نشست شورای مسکن استان اردبیل افزود: بررسی روند اجرای مسکن مهر این استان در سه سال گذاشته نشان می دهد باوجود فراوانی مشکل ها، قسمت زیادی از کاستی ها در زمان دولت تدبیر و امید رفع شده ولی هنوز در بخش هایی ازجمله برق و آب نواقصی وجود دارد.

وی اظهار کرد: حجم زیادی از مشکل های مربوط به مسکن مهر ناشی از این می باشد که متولیان امر وقت به موضوع فقط با هدف تامین سرپناه برای افراد نیازمند نگریسته اند و توجهی به چگونگی برخورداری خریداران این واحدهای مسکونی از امکانات رفاهی مانند آب، برق، گذرگاه های مناسب ،فضای سبز، مدرسه، تلفن، مرکز انتظامی و از این قبیل نداشته اند.

دکتر خدابخش افزود: براساس برآورد ها، برای ساخت 45 باب مدرسه و نیز کلانتری در مسکن مهر اردبیل، نمین، خلخال، کوثر، مشگین شهر و پارس‌آباد حداقل 620 میلیارد ریال اعتبار نیاز است که انتظار می رود در اسرع وقت این مبلغ تامین شود.

زنجانی فرماندار اردبیل نیز با تاکید بر ضرورت وجود مدرسه در شهرک‌های مسکن مهر ،مدیران ارگانها و اداره های ذیربط را برای همکاری و تلاش بیش از پیش برای تامین امکانات و نیازهای رفاهی شهروندان ساکن در مسکن مهر به خصوص مراکز آموزشی و بهداشتی و معابر مناسب فراخواند و افزود : فرمانداری اردبیل برای این منظور آماده هرگونه همکاری می باشد.

شهرام باباخانی مدیر زمین و مسکن اداره کل راه و شهرسازی اردبیل هم گفت : این اداره کل علاوه بر تامین بخشی از زمین مورد نیاز احداث واحدهای آموزشی در مسکن مهر بیش از 35 میلیارد ریال نیز برای ساخت واحدهای آموزشی پرداخت نموده است. وی افزود : باوجود آنکه مقدار 500 تن قیر و مبلغی نیز برای آسفالت گذرگاههای شهرک های مسکن مهر شام اسبی و پیله سحران اردبیل پرداخت و زمین آن ها نیز زیرسازی و آماده سازی شده است اما هنوز از آسفالت این معابر خبری نیست.

علی علیزاده مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل نیز در این نشست گفت : این شرکت با تمام توان برای تامین برق واحدهای مسکونی مهر اقدام کرده و تاکنون بیش از 500 میلیارد ریال نیز هزینه کرده است.

نماینده شرکت آب و فاضلاب استان اردبیل نیز در این نشست گفت : برای احداث ایستگاه پمپاژ فاضلاب مسکن مهر منطقه پیله سحران زمین دارای معارض را واگذار کرده اند که علیرغم به کارگیری پیمانکار برای احداث این ایستگاه با مشکل مواجه شده ایم.

حمید لطف اللهیان شهردار اردبیل نیز گفت: مبلغی که قرار بود برای آسفالت مسکن مهر منطقه شام اسبی به شهرداری بدهند تاکنون پرداخت نشده است. وی یادآوری کرد : شهرداری اردبیل آماده است تا به منظور رفاه حال شهروندان ساکن مساکن مهر هر آنچه امکانات و اختیارات قانونی اش اجازه می دهد انجام دهد. در این نشست ساخت یک باب مدرسه برای مسکن مهر شام اسبی و پیله سحران اردبیل تصویب شد.