رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

تاکید استاندار اردبیل بر اتمام طرح های نیمه تمام دارای ظرفیت اشتغال - خبر

 

 

تاکید استاندار اردبیل بر اتمام طرح های نیمه تمام دارای ظرفیت اشتغال

استاندار اردبیل امروز روز پرکاری را سپری کرد از شرکت در کارگروه تخصصی اشتغال تا بازدید از ساختمان پزشکان اردبیل.

تاکید استاندار اردبیل بر اتمام طرح های نیمه تمام دارای ظرفیت اشتغال

به گزارش خبرگزاری صداوسیما استاندار اردبیل امروز در جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان نیز از مدیران دستگاههای اجرایی خواست پروژه های نیمه تمام دارای ظرفیت اشتغال را احصاء و اعلام کنند و برای تکمیل آن جدول زمان بندی داشته باشند.

وی بر توجه به حوزه گردشگری استان و راه اندازی طرح های زودبازده کشاورزی تاکید کرد.

آقای بهنام جو همچنین در جلسه بررسی طرح جامعه سلامت  از اعزام گروه نخست پزشکان آبدرمانی به ترکیه تا یک ماه آینده خبر داد.

وی تصریح کرد :این پزشکان برای طی دوره ۶ ماهه پزشک آب درمانی سلامت به ترکیه اعزام می شوند ، و پس از اتمام دوره در مراکز آب درمانی استان مستقر خواهند شد.

استاندار اردبیل از تدوین برنامه جامع عملیاتی سلامت در استان خبر داد و با اشاره به برخی آمارهای نگران کننده در خصوص افزایش دیابت، فشار خون ،چاقی و تغذیه نامناسب در استان بر استفاده از ظرفیت رسانه ها به خصوص صدا و سیما و فضای مجازی و آموزش و پرورش در فرهنگ سازی سبک صحیح زندگی تاکید کرد.

همچنین با حضور استاندار تفاهم نامه توسعه شهرک های گلخانه ای استان بین استانداری اردبیل و شرکت شهرک های کشاورزی استان امضاء شد.
آقای بهنام جو گفت: این تفاهم نامه به منظور کمک به توسعه منطقه مغان و ایجاد دوهزارو500 هکتار شهرک گلخانه ای در شهرستان پارس آباد و با هدف ایجاد اشتغال پایدار ، افزایش بهره وری از منابع آبی، تولید محصولات کشاورزی صادرات محور و رونق اقتصادی استان منعقد گردید.
وی اظهار امیدواری کرد با امضای این تفاهم نامه از ابتدای سال 98 به مدت 3 سال 10 هزار فرصت شغلی جدید ایجاد، 700 هزار تن انواع محصولات صادرات محور تولید، 300 میلیون دلار محصولات گلخانه ای به بازارهای هدف صادر و 420 میلیون مترمکعب آب صرفه جویی شود.

استانداراردبیل همچنین در بازدید از ساختمان پزشکان اردبیل بر لزوم ساماندهی آن تاکید و خواستار ارائه مشوق های لازم توسط شهرداری و دستگاه های زیربط برای انتقال مطب پزشکان از مرکز شهر به این ساختمان شد.