جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ فروردین ۱۳۹۹

تاکنون علائمی از بیماری زنگ زرد در اردبیل مشاهده نشده/ آمادگی 135 اکیپ مراقبت - خبر

 

 

تاکنون علائمی از بیماری زنگ زرد در اردبیل مشاهده نشده/ آمادگی 135 اکیپ مراقبت

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: براساس بررسی‌های انجام شده تاکنون علائمی از بیماری زنگ زرد در اردبیل مشاهده نشده است.

تاکنون علائمی از بیماری زنگ زرد در اردبیل مشاهده نشده/ آمادگی 135 اکیپ مراقبت
یحیی آذرمی ظهر امروز در نشست خبری که در سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل برگزار شد، اظهار کرد: براساس بررسی‌های انجام شده تاکنون علائمی از بیماری زنگ زرد در اردبیل مشاهده نشده و اکیپ‌های سازمان آمادگی لازم برای مقابله با آن را دارند.
 
وی افزود: طبق سنوات گذشته ضمن توصیه به کشاورزان در کاشت ارقام مقاوم به بیماری زنگ زرد و صدور اطلاعیه‌های فنی  با فعال‌سازی اکیپ‌های شبکه مراقبت از محصولات کشاورزی و پیش آگاهی عملیات مونیتورینگ ادامه دارد.
 
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل بیان کرد: تا به امروز هیچ‌گونه علایم مربوط به آلودگی مزارع گندم به بیماری زنگ زرد مشاهده نشده است.
 
وی تصریح کرد: سطح زیر کشت گندم استان بیش از ۲۶۶هزار هکتار و جو بیش از ۹۸ هزار هکتار است که ۲۷۸ نفر کارشناس در قالب ۱۳۵ اکیپ فعال هستند.
 
به گزارش خبرگزاری فارس، آذرمی ادامه داد: پایش مزارع همچنان ادامه داشته و اقدامات لازم جهت تهیه و تدارک سموم مناسب قارچ‌کش انجام گرفته است. اطلاع‌رسانی‌های لازم برای کانون‌کوبی مزارع در صورت احتمال مشاهده احتمالی بیماری در ارقام حساس و نیمه حساس انجام شده است.