جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ فروردین ۱۳۹۹

تأمین 50 میلیارد تومان اعتبار برای خرید و تجهیز وسایل توانبخشی - خبر

 

 

تأمین 50 میلیارد تومان اعتبار برای خرید و تجهیز وسایل توانبخشی

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی گفت: امسال با توجه ویژه دولت 50 میلیارد تومان اعتبار برای خرید، تأمین و تکمیل وسایل توانبخشی در کشور پیش‌بینی شده تا هزینه شود.

تأمین 50 میلیارد تومان اعتبار برای خرید و تجهیز وسایل توانبخشی

حسین نحوی‌نژاد اظهار کرد: ما در کنار اقدامات حمایتی از معلولان امر پیشگیری از تولد کودکان و نوزادان معلول را در قالب ارائه مشاوره‌های قبل از ازدواج جدی گرفتیم تا جلوی این تولدها گرفته شود که در این باب ضریب تولید نوزادان معلول در کشور به شدت کاهش یافته است

وی با بیان اینکه بیش از 2 هزار و 100 مرکز خدمات‌رسانی روزانه برای معلولان در کشور وجود دارد، یادآور شد: جالب است در این مراکز تنها 3 درصد معلولان نگهداری می‌شود که هدف اصلی نیز توانمندسازی جامعه هدف معلولان است.

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی گفت: امسال با توجه ویژه دولت 50 میلیارد تومان اعتبار برای خرید، تأمین و تکمیل وسایل توانبخشی در کشور پیش‌بینی شده تا هزینه شود.

نحوی‌نژاد با بیان اینکه با لایحه دولت در حمایت از معلولان که امیدواریم در مجلس به تصویب برسد انتظار می‌رود یک سیستم حمایتی در توانمندسازی جامعه معلولان مدنظر باشد به طوری که ما از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد نیز در این زمینه استفاده می‌کنیم.

وی با یادآوری اینکه به دنبال تامین سرپناه برای جامعه معلولان و ایجاد اشتغال برای این گروه هستیم، یادآور شد: ما رویکرد خدمات‌رسانی در منزل را برای سالمندان و معلولان و بیماران روانی مزمن از طریق تیم‌های سیار مدنظر قرار داده و در روستاها نیز طرح مبتنی بر جامعه را برای معلولان اجرا می‌کنیم.

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی با ارزیابی مطلوب و مناسب برگزاری همایش معاونان توانبخشی سازمان بهزیستی در سرعین اظهار کرد: تمام تلاش و جدیت ما در این همایش بر این بود تا بتوانیم راهکارهای پیشگیرانه و ارائه خدمات به جامعه هدفمان را ارتقا داده و آگاه‌سازی را به عنوان یک امر مهم در این موضوع مورد توجه قرار دهیم.

نحوی‌نژاد به افزایش آمار سالمندان و ارائه خدمات شبانه‌روزی به این جامعه اشاره کرد و گفت: در مجموع با اجرایی شدن لایحه حمایت از حقوق معلولان که منتظر تصویب آن در مجلس هستیم امیدواریم از سال آینده بتوانیم فعالیت‌هایمان را در این حوزه افزایش دهیم.

به گزارش خبرگزاری فارس، سی و هشتمین همایش علمی – کاربردی معاونان توانبخشی سازمان بهزیستی که از دو روز پیش در سرعین آغاز شده بود با جمع‌بندی مباحث در کمیته‌های تخصصی و کارگروه‌های شکل گرفته در سرعین به کار خود پایان داد.