جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

تامین مقدمات ساخت بیش از ۵ هزار واحد مسکونی - خبر

 

 

تامین مقدمات ساخت بیش از ۵ هزار واحد مسکونی

حیدری مدیر کل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت:در قالب طرح اقدام ملی مسکن، در حال حاضر زمین و مقدمات ساخت بیش از ۵ هزار واحد مسکونی در استان تامین شده و حدود یک هزار واحد آن در حال ساخت است.

تامین مقدمات ساخت بیش از ۵ هزار واحد مسکونی
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، حیدری مدیر کل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: ۹۲۰۰ نفر درشهرستان برای مسکن ملی ثبت نام کرده اند که ۲۵۰۰ نفر از این تعداد حائز شرایط دریافت مسکن شدند.
حیدری با بیان اینکه زمین مورد نیاز ۲۵۰۰ واحد تامین شده و عملیات احداث ۱۵۰۰ واحد نیز شروع شده است افزود: برای ۲۵۰۰ واحد بقیه نیز زمین رایگان تامین و در اختیار سازندگان قرار خواهیم داد.
 
وی افزود: زمین ۹۲۰ واحد برای مسکن نیرو‌های مسلح تامین و در اختیار سپاه و نیروی انتظامی قرار دادیم و برای ۸۰ واحد هم برای صداوسیمای مرکز اردبیل در قالب تفاهم نامه زمین تحویل دادیم که امیدواریم عملیات اجرایی این هزار واحد هم سریعتر شروع شود.
 
مدیر کل راه و شهرسازی استان اردبیل بیان کرد: سایر شهرستان‌ها نیز در مرحله اول حدود ۴۳۰ نفر ثبت نامی داشتند که از آن تعداد ۲۷۰ نفر وجه واریز کرده اند و علاوه بر این در ۴ شهرستان مشگین شهر، سرعین، نیر و رضی نیز حدود ۳۳۰ واحد ظرفیت جدید شناسایی کردیم و در نه شهر حدود ۸۳۰ واحد افزایش ظرفیت داشتیم
 
حیدری ادامه داد: در کلیه شهرستان‌ها زمین مورد نیاز طرح اقدام ملی تامین شد و به صورت رایگان در اختیار بنیاد مسکن قرار گرفته است.
 
وی در خاتمه گفت: متراز این ساختمان‌ها (طرح اقدام ملی مسکن) ۹۰ متر مفید خواهد بود و قیمت تمام شده حدود ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان برای هر متر مربع پیش بینی شده که ۱۰۰ میلیون آن از طریق بانک مسکن به صورت وام خواهد بود و ۲۰۰ میلیون تومان هم آورده خود متقاضیان خواهد بود.