جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

تأمین خون مورد نیاز مراکز درمانی اردبیل/ اهدای خون کاهش یافته است - خبر

 

 

تأمین خون مورد نیاز مراکز درمانی اردبیل/ اهدای خون کاهش یافته است

مدیرکل انتقال خون استان اردبیل گفت: با همکاری مردم استان اردبیل تمام نیازهای مراکز درمانی به فراورده‌های خونی را درحالی‌که کل کشور با کاهش اهداء خون مواجه است تأمین می‌کنیم.

تأمین خون مورد نیاز مراکز درمانی اردبیل/ اهدای خون کاهش یافته است

شراره دژکام با بیان اینکه در حال حاضر اهدا خون نسبت به زمان مشابه سال قبل کاهش داشته است اظهار کرد: با وجود کاهش اهدای خون با همکاری مردم نوعدوست نیازهای مراکز درمانی اردبیل به فراورده‌های خونی تأمین می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در راستای تأمین خون مورد نیاز بیماران با همکاری ادارات، سپاه و بسیج، شهرداری و دیگر نهادها برای اهدای خون برنامه ریزی انجام شده و از این طریق ضمن تأمین نیازهای داخل استان به استان‌هایی از جمله تهران، گیلان و سیستان و بلوچستان ارسال خون داشته ایم و از ابتدای سال تا کنون ۶ هزار و ۵۰۰ واحد خون در راستای تعهدات شبکه خون رسانی ملی ارسال خون داشته ایم.

دژکام با بیان اینکه یکی از وظایف مراکز انتقال خون کمک به تأمین فراورده‌های خونی شبکه خون رسانی ملی است اظهار کرد: در فصل سرد سال همیشه با کاهش اهدا خون مواجه می‌شویم که امسال با شیوع ویروس کرونا و نیز اجرای محدودیت‌های کرونایی پیش بینی می‌کنیم میزان این کاهش چشمگیر باشد.

وی نیاز به فراورده‌های خونی را دائمی عنوان کرد و گفت: در مقاطع حساس همچون شیوع کرونا این نیاز بیشتر می‌شود که از مردم می‌خواهیم در چنین مواقعی بیش از پیش در این امر خداپسندانه مشارکت نمایند

مدیرکل انتقال خون استان اردبیل نیاز بیماران تالاسمی، زنان باردار حین زایمان و نیز حادثه دیدگان تصادفات رانندگی و بیماران تحت شیمی درمانی به خون و فراورده‌های آن را یادآور شد و گفت: اهدا خون در شرایط کنونی و بحرانی به لحاظ شیوع کرونا باید به جد فرهنگ سازی شود.