جهش تولید | جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

تامین تمامی هزینه های درمان کودکان مبتلا به سرطان - خبر

 

 

تامین تمامی هزینه های درمان کودکان مبتلا به سرطان

بمناسبت فرارسیدن روز پرستار در مراسمی از پرستاران نمونه در حوزه مراقبت از بیماران سرطانی تجلیل شد.

تامین تمامی هزینه های درمان کودکان مبتلا به سرطان

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، قرآن نویس رییس بنیاد حمایت از کودکان بی سرپرست و سرطانی گفت: در سطح استان اردبیل 280 بیمار سرطانی در این بنیاد پرونده دارند که از این تعداد برخی خوشبختانه قطع درمان شده وبرخی نیز در حال گذراندن مراحل درمان هستند.

وی پرستاران کودکان سرطانی را انسان های شریفی نامید که جهاد گونه و مادرانه از این کودکان مراقبت و پرستاری میکنند.

قرآن نویس افزود: بنیاد حمایت از کودکان سرطانی تمامی هزینه های درمان و برخی از هزینه های جانبی کودکان سرطانی درسطح استان را تامین می کند.

وی تاکید کرد: خیرین همکار با بنیاد زمینه‌ای فراهم ساخته‌اند که کودکان سرطانی هیچ‌گونه دغدغه مالی برای درمان نداشته باشند و صرفاً بر روی درمان بیماری خود متمرکز شوند.

فتحی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اردبیل نیز در این مراسم گفت :طبق آمار جهانی از هر ده هزار کودک درسال یک کودک به سرطان مبتلا میشود.

وی گفت درسطح استان 200 الی 250 کودک سرطانی تحت درمان هستند که 70 الی 80 درصد این کودکان با مراقبت های تیمی ازمرگ نجات داده شده اند.

فتحی با بیان اینکه آمار کودکان سرطانی دراستان از متوسط کشوری بالاتر است گفت: در آینده نزدیک آموزش های لازم برای خانواده ها برای رسیدگی ومراقبت ازبیماران سرطانی داده خواهد شد تا خدمات اولیه لازم برای این کودکان توسط خانواده انجام گیرد.