سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

تأمین برق سه سالن ورزشی اردبیل با انرژی خورشیدی فراهم می‌شود - خبر

 

 

تأمین برق سه سالن ورزشی اردبیل با انرژی خورشیدی فراهم می‌شود

مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل گفت: در راستای دستیابی به اهداف سال در سه سالن ورزشی استان اردبیل به دنبال تأمین برق از طریق انرژی خورشیدی خواهیم بود.

تأمین برق سه سالن ورزشی اردبیل با انرژی خورشیدی فراهم می‌شود

 

 ایوب بهتاج، عصر امروز در جلسه شورای عالی ورزش که در سالن شیخ‌صفی استانداری اردبیل برگزار شد، اظهار کرد: در مهرماه سال‌جاری میزبانی از سه رویداد مهم ورزشی در استان اردبیل اتفاق خواهد افتاد و امیدواریم به مانند مسابقات آسیایی والیبال، کارنامه خوبی را در میزبانی از مسابقات به نمایش گذاشته و نظر مثبت میهمانان حاضر در رقابت‌ها را جلب کنیم.
 
وی افزود: در مهرماه سال جاری مسابقات کشتی قهرمانی کشور در رده سنی جوانان در بخش فرنگی و آزاد به میزبانی استان اردبیل برگزار خواهد شد و این در حالی است که در 17 سال گذشته میزبانی از چنین مسابقاتی در تاریخ کشتی اردبیل سابقه نداشته است.
 
مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل تصریح کرد: در نیمه دوم مهرماه سال‌جاری با حضور سفیر کره‌جنوبی شاهد میزبانی از مسابقات تکواندو با عنوان جام سفیر خواهیم بود و تور بین‌المللی دوچرخه‌سواری آذربایجان نیز در دو بخش به میزبانی اردبیل برگزار خواهد شد.
 
مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل با اشاره به کشورهای حاضر در تورنمنت بین‌المللی دوچرخه‌سواری اردبیل، توضیح داد: ژاپن، بحرین، قزاقستان، لیتوانی، آلمان، کویت، چین، ازبکستان، هلند، بلژیک و چندین تیم مطرح اروپایی دیگر نمایندگانی را در این دوره از مسابقات خواهند داشت و همواره تورنمنت بین‌المللی دوچرخه‌سواری آذربایجان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده و در سطح کیفی مطلوبی برگزار می‌شود.
 
بهتاج با اشاره به ضرورت همکاری دستگاه‌های مختلف اجرایی برای برگزاری مطلوب از این رویدادهای ورزشی، افزود: در تور بین‌المللی دوچرخه‌سواری آذربایجان از 7 کشور تراز اول میهمانانی را خواهیم داشت.
 
به گزارش خبرگزاری فارس، وی ادامه داد: با توجه به اینکه از لحاظ تأمین نور و پرداخت هزینه کارکرد برق در سالن‌های ورزشی استان اردبیل متحمل پرداخت هزینه‌های میلیونی در هر ماه از سال می‌شدیم،  در راستای دستیابی به اهداف سال اقتصاد مقاومتی و حرکت در این مسیر، تعویض لامپ‌های کم مصرف در سالن ورزشی 6 هزار نفری رضازاده را در دستور کار قرار دادیم و در سه سالن ورزشی دیگر نیز به دنبال تأمین برق از طریق انرژی خورشیدی خواهیم بود.