رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

تأمین امنیت غذایی حرکت جهادی فعالان بخش کشاورزی است - خبر

 

 

تأمین امنیت غذایی حرکت جهادی فعالان بخش کشاورزی است

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: محور فعالیت جهاد کشاورزی در تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و دستیابی به امنیت غذایی است.

تأمین امنیت غذایی حرکت جهادی فعالان بخش کشاورزی است

عدیل سروی عصر امروز در مراسم دیدار مدیران و کارکنان سازمان جهاد کشاورزی استان به مناسبت عید سعید فطر اظهار کرد: ماه مبارک رمضان ماه خودسازی و بازگشت به خویشتن حقیقی خود و تجلی ارزش‌های والای انسانی بود، ماهی که در آن زشتی و پلیدی رنگ می‌بازد و جای خود را به انسانیت، برادری، انصاف و نیکی در حق دیگران می‌دهد.

وی در مورد وظیفه و رسالت خطیر مجموعه بزرگ جهاد کشاورزی در برقراری امنیت غذایی و تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل تصریح کرد: تمامی سعی و تلاش این مجموعه در راستای اجرای دستورات مقام معظم رهبری مبنی بر درون‌زا و برون‌گرا بودن اقتصاد کشور، عدالت‌محور و دانش‌بنیان بودن محور فعالیت‌ها استوار است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گفت: بخش کشاورزی کشور در سال گذشته پنج و چهار دهم رشد داشته و همین رقم شاخص و قابل توجه سبب شد که رشد اقتصادی کشور در سال گذشته یک درصد افزایش داشته باشد که این میزان رشد دقیقاً متأثر از بخش کشاورزی بوده است.

سروی افزود: تراز تجاری کشورمان در سال 92، هشت میلیارد دلار منفی بود در حالی که این رقم در سال گذشته به 3.2 میلیارد دلار منفی کاهش یافت، به عبارت دیگر پنج میلیارد دلار در صندوق ذخیره ارزی باقی ماند.

به گزارش خبرگزاری فارس، وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: این میزان رشد قابل ملاحظه آن هم در وضعیت تحریم ناجوانمردانه که توسط بیگانگان به کشور تحمیل شده بود، رقم قابل توجه بوده و یک موفقیت بزرگ اقتصادی برای کشورمان محسوب می‌شود، موفقیتی که با افتخار می‌توان گفت بخش کشاورزی در تحقق آن نقش کلیدی داشته است.