سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

تالار ترویج دانش و فنون کشاورزی در مشگین‌شهر شروع بکار کرد - خبر

 

 

تالار ترویج دانش و فنون کشاورزی در مشگین‌شهر شروع بکار کرد

مدیرجهاد کشاورزی شهرستان مشگین‌شهر از شروع بکار تالار ترویج دانش و فنون کشاورزی در این شهرستان خبر داد.

تالار ترویج دانش و فنون کشاورزی در مشگین‌شهر شروع بکار کرد

اسماعیل شیخ‌الاسلامی بااعلام این خبر اظهار کرد : یکی از ارکان نظام نوین ترویج کشاورزی،استقرار مدیریت دانش در بخش کشاورزی بمنظور دسترسی ذینفعان  به دانش فنی و انتقال یافته‌های تحقیقاتی است.

وی افزود: تالار ترویج دانش و فنون کشاورزی یکی از دستاوردهای مهم مدیریت دانش است که تمامی بهره‌برداران، مروجان و کارشناسان با مراجعه به این تالارمی‌توانند ازدانش فنی و تحقیقاتی در قالب رسانه‌های نوشتاری، الکترونیکی و نرم‌افزارهای کشاورزی استفاده نمایند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مشگین‌شهر تصریح کرد: در حال حاضر در این  تالار 2238مورد رسانه نوشتاری،178 مورد رسانه الکترونیکی و 17مورد نرم‌افزار کشاورزی در موضوعات مختلف از قبیل آبزیان، آب و خاک، امور دام، ترویج و آموزش کشاورزی،تکنولوزی‌های نو، تولیدات گیاهی، دامپزشکی، مکانیزاسیون و منابع طبیعی قابل بهره‌برداری می‌باشد.

شیخ الاسلامی همچنین عنوان کرد: اعضای صندوق اعتبارات خرد زنان روستایی  شهرستان مشگین‌شهر از کارگاه‌های فرآوری و بسته‌بندی محصولات کشاورزی استان اردبیل بازدید نمودند.

رئیس کمیته نظام نوین ترویج کشاورزی شهرستان مشگین شهر افزود: سالانه بسیاری از محصولات زراعی و باغی در مراحل مختلف تولید تا مصرف از بین می‌روند و توجه به فرآوری و بسته بندی محصولات کشاورزی جهت کاهش ضایعات، توسعه کسب و کارهای خانگی، اشتغالزایی و افزایش رقابت‌پذیری در بازار ضروری می‌باشد

به گزارش خبرگزاری فارس، وی ادامه داد: در این میان  نقش زنان روستایی  در گسترش صنایع تبدیلی خانگی حائز اهمیت است که از طریق آموزش می‌توان ساده‌ترین روش‌های فرآوری و نگه‌داری محصولات کشاورزی را به‌آنان ارائه داد.