رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۸

تاثیرگذاری دوره ابتدایی در شکل‌گیری شخصیت دانش‌آموزان - خبر

 

 

تاثیرگذاری دوره ابتدایی در شکل‌گیری شخصیت دانش‌آموزان

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: دوره ابتدایی در شکل‌گیری شخصیت دانش‌آموزان بسیار مهم و تأثیرگذار است.

تاثیرگذاری دوره ابتدایی در شکل‌گیری شخصیت دانش‌آموزان

رضوان حکیم زاده در جریان سفر به استان اردبیل و بازدید از مدارس ابتدایی نواحی ۱ و ۲ اردبیل اظهار کرد: دوره ابتدایی در شکل‌‌گیری شخصیت دانش‌آموزان بسیار مهم و تأثیرگذار بوده و کلید عدالت آموزشی در پیش‌دبستانی است.

وی تصریح کرد: رویکرد معاونت ابتدایی در دوره پیش‌دبستانی و ابتدایی تشویق دانش‌آموزان به کار گروهی و جمعی است و  در دوره پیش دبستانی و ابتدایی نباید دانش آموزان را با محاسبات پیچیده ذهنی درگیر کرد، بلکه باید به  آن‌ها مهارت‌های اجتماعی و کارگروهی را آموزش دهیم.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش به فعالیت‌های معاونت ابتدایی اردبیل اشاره کرد و گفت: میزان پوشش تحصیلی در سطح کشور در پیش‌دبستانی ۷۴ درصد و ابتدایی ۹۸/۱۳ درصد است در حالی که میزان پوشش تحصیلی پیش‌دبستانی در استان اردبیل بیش از ۸۰ درصد و ابتدایی ۹۹/۱۳ درصد است.

حکیم‌زاده بیان داشت: سیاست معاونت آموزش ابتدایی براساس مسیری است که سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در حوزه آموزش ابتدایی ترسیم کرده و برنامه‌های آموزش ابتدایی نیز براساس سند تحول بنیادین تدوین و اجرایی می‌شود.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: اصلاح ارزشیابی کیفی، توصیفی در دوره ابتدایی جزو برنامه‌های اصلی وزارت در سال تحصیلی جدید خواهد بود که این طرح به موافقت و امضای سرپرست وزارت آموزش وپرورش نیز رسیده تا بتوانیم چالش‌های موجود در حوزه ارزشیابی دوره ابتدایی را برطرف کنیم.

حکیم زاده تشریح کرد: رویکرد معاونت ابتدایی وزرات آموزش و پرورش مدرسه‌محوری است و در تلاش هستیم اختیارات مدیران و عوامل مدارس را بیشتر کنیم.