سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

تابلوی معرفی جاذبه‌های گردشگری و تاریخی اردبیل تهیه می‌شود - خبر

 

 

تابلوی معرفی جاذبه‌های گردشگری و تاریخی اردبیل تهیه می‌شود

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: تابلوی معرفی جاذبه‌های گردشگری و تاریخی این استان تهیه می‌شود.

تابلوی معرفی جاذبه‌های گردشگری و تاریخی اردبیل تهیه می‌شود
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، نادر فلاحی گفت: تابلوی معرفی جاذبه های گردشگری و تاریخی این استان تهیه می‌شود که این طرح با هدف معرفی هر چه بیشتر جاذبه‌های گردشگری استان به‌زودی عملیاتی خواهد شد.
 
وی با اشاره به ابلاغ دستور اجرای این طرح به معاونت گردشگری بیان کرد: با وجود اینکه اغلب جاذبه‌ها و آثار گردشگری تابلوی معرفی دارند، در عین حال تابلوهای مورد نیاز تهیه و در محل اثر نصب خواهد شد.
 
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل با اشاره به اهتمام این اداره کل در راستای معرفی آثار تاریخی و گردشگری تصریح کرد: معاونت میراث فرهنگی نیز متولی نصب تابلوهای معرفی جاذبه‌های تاریخی خواهد بود.
 
 فلاحی گفت: آثار تاریخی و فرهنگی متعددی در این استان وجود دارد که هر چند برای معرفی آن در گذشته اقداماتی صورت گرفته اما ضروری است بیش از پیش نسبت به معرفی آثار اقدام کرد.
 
وی گردشگری را اصلی‌ترین محور توسعه استان دانست و افزود: معرفی مطلوب جاذبه‌های گردشگری استان منجر به جذب سرمایه‌گذاری بخش خصوصی، توسعه زیرساخت‌ها در راستای ماندگاری بیشتر گردشگران و نهایتا رونق اقتصادی استان خواهد بود. 
 
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل با اشاره به اینکه تاکنون 920 اثر منقول، غیرمنقول، طبیعی و ناملموس این استان در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است، اظهار کرد: ثبت آثار در فهرست آثار ملی فرصت حفاظت و صیانت را فراهم می‌سازد.