جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

بی‌سوادی تا ۱۴۰۴ در اردبیل به پایان می‌رسد - خبر

 

 

بی‌سوادی تا ۱۴۰۴ در اردبیل به پایان می‌رسد

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: بی‌سوادی تا ۱۴۰۴ در اردبیل به پایان می‌رسد و در این زمینه یک برنامه‌ریزی منسجم مبنای کار است.

بی‌سوادی تا ۱۴۰۴ در اردبیل به پایان می‌رسد
سید غلامحسین گنجی بعد از ظهر امروز در جلسه برنامه‌ریزی انسداد بی‌سوادی در اردبیل اظهار داشت: بی‌سوادی تا 1404 در اردبیل به پایان می‌رسد و در این زمینه یک برنامه‌ریزی منسجم مبنای کار است که در این زمینه باید یک سری موانع و مشکلات از سر راه برداشته شود.
 
وی با اشاره به این که رشد سواد در اردبیل بالاتر از میانگین کشوری است بیان کرد: علی‌رغم این موضوع به لحاظ محرومیت‌ها جزو 10 استان زیرمیانگین کشوری هستیم که تلاش برای توسعه و ارتقای سطح سواد در استان به عنوان یک اولویت اساسی و مهم مبنای کار بوده و باید مورد توجه واقع شود.
 
معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: 50 درصد بی‌سواد استان اردبیل در 5 شهرستان است و به همین منظور اجرای طرح شتاب‌بخشی سواد در پنج شهرستان استان در دستور کار قرار گرفته که در نخستین قدم ریشه‌کردن کردن بی‌سوادی در این مناطق در دستور کار است.
 
گنجی با اشاره به وجود 7 مرکز یادگیری در استان اردبیل نیز افزود: ارائه آموزش‌های سواد رسانه‌ای نیز برای سوادآموزان در دستور کار قرار گرفته و نشریه‌هایی با محتوای سواد رسانه‌ای در بین آموزش دیدگان توزیع می‌شود که این موضوع به عنوان اولویت اساسی در دستور کار است.
 
وی اظهار کرد: دغدغه و مشکلات زیادی یکی از مواردی است که سبب بی‌انگیزگی در بین سوادآموزان می‌شود که به همین منظور باید در راستای افزایش جذب و ایجاد رغبت و شوق برای سوق‌یابی به سمت سوادآموزی نیز برنامه‌های خوبی را داشته باشیم تا بتوانیم در این زمینه مشکلات موجود را برطرف کنیم.
 
به گزارش خبرگزاری تسنیم،‌ معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان اردبیل گفت:  یکی از مشکلاتی که در راستای سوادآموزی با آن مواجه هستیم نبود پایگاه اطلاع رسانی دقیق از بی‌سوادان است که باید به سمت ایجاد این پایگاه برویم.