جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

بیمه مزارع کشاورزی بیله‌سوار مغان سه برابر افزایش یافت - خبر

 

 

بیمه مزارع کشاورزی بیله‌سوار مغان سه برابر افزایش یافت

فرماندار بیله‌سوار مغان از افزایش سه برابری پوشش بیمه‌ای مزارع و محصولات کشاورزی این شهرستان در سال زراعی جاری خبر داد و گفت: امسال حدود ۷۹ هزار هکتار زمین زراعی تحت پوشش بیمه قرار گرفته است.

بیمه مزارع کشاورزی بیله‌سوار مغان سه برابر افزایش یافت
حسن قبادی روز پنجشنبه در جلسه ستاد بحران شهرستان بیله‌سوار مغان افزود: پارسال این میزان ۲۵ هزار و ۷۰۰ هکتار بود.
 
وی بیان‌کرد: صندوق بیمه کشاورزی پارسال ۱۰ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان بابت خسارت وارده به اراضی زراعی به کشاورزان این شهرستان پرداخت کرد.
 
وی با اشاره به حوادث آتش‌سوزی مزارع گندم این شهرستان در سال‌های گذشته گفت: با تمهیدات اتخاذ شده آتش‌سوزی مزارع در این شهرستان در سه سال گذشته کاهش یافته و به حداقل ممکن رسیده است.
 
او با اشاره به فراهم بودن شرایط برای وقوع آتش‌سوزی در عرصه‌های طبیعی و زمین‌های کشاورزی به دلیل گرما و برداشت محصول گفت: امسال در فصل برداشت محصولات کشاورزی بویژه گندم گروه‌های آتش نشانی در ۶ منطقه پیش‌بینی شده مستقر شده و آماده مقابله با هر گونه حادثه احتمالی هستند.
 
قبادی بر لزوم هوشیاری و آمادگی زارعان و مسوولان برای مقابله با این حوادث تاکید کرد و از کشاورزان خواست پس از برداشت محصول از آتش زدن کاه و کلش در مزارع خودداری کنند.
 
وی با اشاره به اینکه  بیله‌سوار شهرستان استراتژیک در حوزه کشاورزی می‌باشد، بر همکاری مدیریت بحران استان اردبیل جهت تامین نیاز شهرستان به خودروهای آتش‌نشانی در زمان  برداشت محصولات کشاورزی تاکید کرد.
 
بیله‌سوار مغان در شمال اردبیل واقع بوده و به همراه پارس‌آباد مغان ۲ منطقه بزرگ تولید محصولات کشاورزی استان می‌باشد.