جهش تولید | جمعه، ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

بیمه محصولات کشاورزی در پارس‌آباد از مرز ۲۷ هزار هکتار گذشت - خبر

 

 

بیمه محصولات کشاورزی در پارس‌آباد از مرز ۲۷ هزار هکتار گذشت

مدیر جهادکشاورزی پارس‌آباد گفت: امسال سطح بیمه محصولات کشاورزی در این شهرستان از مرز ۲۷ هزار هکتار گذشت.

بیمه محصولات کشاورزی در پارس‌آباد از مرز ۲۷ هزار هکتار گذشت

حسن نظیفی افزود: سطح اراضی باغی و کشاورزی بیمه شده توسط صندوق بیمه محصولات کشاورزی امسال این شهرستان در مقایسه با سال گذشته چند برابر افزایش یافته است.

او اظهارداشت: سطح محصولات کشاورزی بیمه شده در سال زراعی جاری به ۲۷ هزار و ۳۶۸ هکتار و همچنین با ترویج فرهنگ بیمه محصولات باغی در بین باغداران این شهرستان سطح باغات بیمه شده امسال به ۲۴۳ هکتار رسیده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پارس‌آباد از امهال تسهیلات بانکی کشاورزان آسیب‌دیده از سرمازدگی محصولات کشاورزی این شهرستان خبر داد و افزود: با هدف حمایت از کشاورزان و باغداران بدهکار به بانک کشاورزی تسهیلات معوق بیش از ۳۳۷ میلیارد ریال در سال گذشته امهال و ۵۴۴ نفر نیز به مبلغ ۳۷ میلیارد ریال مشمول امهال تسهیلات و بخشودگی دیرکرد بدهی بانکی در سال جاری هستند.

نظیفی بیان‌کرد: در راستای حمایت از تولیدکنندگان و راه‌اندازی واحدهای کشاورزی راکد و تعطیل شده منطقه امسال با پرداخت ۱۳۱ میلیارد ریال تسهیلات سرمایه در گردش هفت واحد تولیدی بخش کشاورزی فعال و به چرخه کار و تولید بازگشت.

او گفت: طرح‌های آبیاری نوین کم‌فشار و تحت‌فشار در این شهرستان افزایش یافته و ۳۱۴ هکتار از اراضی کشاورزی و باغی به این سیستم‌ها تجهیز شد و مطالعه برای اجرای سیستم‌های آبیاری نوین نیز در سطح ۱۰۳ هکتار در دست اقدام می‌باشد.

پارس‌آباد مغان از قطب‌های مهم تولید برخی محصولات راهبردی در کشور است. شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان با اراضی وسیع کشاورزی ۲ هزار و ۶۰۰ هکتار باغ‌های میوه، مجتمع بزرگ دامپروری، کارخانه‌های قند، لبنیات، فرآوری میوه و چند واحد تولیدی دیگر یکی از شرکت‌های منحصر بفرد کشور است که در پارس‌آباد مغان قرار دارد.
پارس‌آباد مغان در شمال اردبیل و در جوار جمهوری آذربایجان قرار دارد.