جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

بیمه سلامت هزینه هفت هزار و ۵۰۰ بیمار کرونایی در اردبیل را پرداخت کرد - خبر

 

 

بیمه سلامت هزینه هفت هزار و ۵۰۰ بیمار کرونایی در اردبیل را پرداخت کرد

مدیرکل بیمه سلامت استان اردبیل گفت: بیمه سلامت امسال تاکنون هزینه هفت هزار و ۵۰۰ بیمار بستری شده کرونا را در این استان پرداخت کرده است.

بیمه سلامت هزینه هفت هزار و ۵۰۰ بیمار کرونایی در اردبیل را پرداخت کرد

دکتر سیدوحید خلیل‌اللهی روز دوشنبه در نشست هم‌اندیشی با اصحاب رسانه با بیان اینکه بیمه سلامت هزینه بیماران بستری شده کرونا را پرداخت می‌کند، افزود: از زمان شیوع ویروس کرونا از اوایل اسفندماه سال گذشته تاکنون بیمه سلامت استان از بابت هزینه بستری مبتلایان به این بیماری ۳۰۰ میلیارد ریال به دانشگاه علوم پزشکی پرداخت کرده است.

وی با اشاره به اینکه میانگین هزینه هر بیمار کرونایی بستری شده برای بیمه سلامت ۵۰ میلیون ریال می‌باشد، بیان کرد:  با شیوع بیماری کووید ۱۹ هزینه‌های بیمه سلامت نیز افزایش یافته و هزینه‌های بستری در بخش ICU و CCU به مراتب بیشتر از بستری در تخت‌های معمولی بیمارستان‌ها است.  

وی از پرداخت ۶۱۰ میلیارد ریال از بدهی بیمه سلامت استان به مراکز طرف قرار داد بخش دولتی و بخش خصوصی در ۲ ماه اخیر خبرداد و اظهارکرد: از این میزان ۴۷۰ میلیارد ریال به دانشگاه‌های علوم پزشکی و ۱۴۰ میلیارد ریال هم به بخش خصوصی و غیردانشگاهی پرداخت شده است.

وی با اشاره به اینکه تمامی بدهی‌های معوق بیمه سلامت استان در سال‌های ۹۷ و ۹۸ به مراکز دولتی و بخش خصوصی پرداخت شده است، اضافه کرد: با تلاش‌های انجام گرفته مطالبات مراکز دولتی و دانشگاهی تا خردادماه امسال و مراکز بخش خصوصی تا آذرماه سال جاری پرداخت شده است.

 وی با تقدیر از حمایت‌های دولت و مسئولان از بیمه سلامت ادامه داد: با این وضع اقتصادی، دولت امسال حمایت ویژه‌ای از نظام سلامت کرده به طوری که بیمه سلامت در سال‌های گذشته چنین پرداختی به طرف‌های قرارداد خود نکرده بود