جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

بیمه‌شدگان ورزشی شهرستان نیر ۶۰ درصد کاهش یافت - خبر

 

 

بیمه‌شدگان ورزشی شهرستان نیر ۶۰ درصد کاهش یافت

سرپرست اداره ورزش و جوانان نیر با اشاره به شیوع بیماری کرونا گفت: آمار بیمه‌شدگان ورزشی این شهرستان ۶۰ درصد به سال گذشته کاهش یافته است.

بیمه‌شدگان ورزشی شهرستان نیر ۶۰ درصد کاهش یافت

علی آقازاده تعداد بیمه‌شدگان ورزشی این شهرستان تا پایان آذر امسال را ۲۰۰ نفر ذکر کرد و افزود: شیوع ویروس کرونا و تعطیلی فعالیت‌های ورزشی موجب کاهش چشمگیر این آمار شده است.

وی اظهارداشت: در مدت مشابه سال قبل بیش از ۶۵۰ نفر در شهرستان نیر در جمع بیمه‌شدگان ورزشی قرار داشتند.

وی بازی های بومی و محلی .فوتبال، کوهنوردی ، صعودهای ورزشی ، طبیعت‌گردی و ورزش‌های همگانی را به ترتیب دارای بیشترین ورزشکار بیمه‌شده در سال جاری ذکر کرد و گفت: برخی هیات‌های ورزشی تا پیش از ورود  شهرستان به شرایط نارنجی کرونایی و تعطیلی کامل فعالیت‌های ورزشی، توانستند با برگزاری مسابقات و تمرینات در فضای آزاد، تعدادی از ورزشکاران را به فعالیت ترغیب کرده و آمار بیمه‌شدگان ورزشی خود را افزایش دهند.

آقازاده تصریح کرد: از مجموع بیمه‌شدگان امسال ۱۵۰ آقایان و ۵۰ نفر بانوان هستند که کاهش آمار در حوزه ورزش بانوان در مقایسه با سال قبل نمود بیشتری دارد. 

وی افزود: برغم کاهش قابل توجه تعداد بیمه‌شدگان ورزشی شهرستان نیر ، آمارها در ورزش‌های مرتبط با بازی‌های بومی ، محلی و همگانی به دلیل انجام این فعالیت‌ها در فضای باز و استقبال عمومی از برنامه‌های طبیعت‌گردی ۱۰ درصد رشد داشته است.

سرپرست اداره ورزش و جوانان شهرستان نیر با اشاره به فعالیت تمامی هیات ورزشی زیرمجموعه این اداره در دوران شیوع کرونا گفت: بازدید از باشگاه‌های ورزشی و نظارت بر اجرای محدودیت‌های ستاد مقابله با کرونا، تولید محتوای روانشناسی و مشاوره ورزشی و ارائه خدمات درمانی به بیمه‌شدگان از جمله برنامه‌های در حال اجرای این هیات‌های پزشکی ورزشی می‌باشد.