جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

بیمار یابی خدمت بزرگی برای کادر درمان و جامعه سالم است - خبر

 

 

بیمار یابی خدمت بزرگی برای کادر درمان و جامعه سالم است

استاندار اردبیل گفت: همزمان با آغاز هفته بسیج اقدامات بسیجیان برای بیماریابی خدمت بزرگی برای کادر درمان و جامعه سالم است.

بیمار یابی خدمت بزرگی برای کادر درمان و جامعه سالم است

اکبر بهنام جو، استاندار اردبیل در جمع بسیجیان مجری طرح سپهبد شهید سردار حاج قاسم سلیمانی گفت: طرح خانه به خانه و بیمار یابی باعث می شود که افراد سالم از طریق این بیمارانی که حتی خودشان از نحوه شیوع ویروس به سایر افراد خبر ندارند کمک بزرگی شود.

او ضمن تبریک هفته بسیج به تمام بسیجیان و سپاهیان افزود: بسیج همیشه کنار مردم در صحنه بوده و در بحرانی ترین زمان ها به کمک مملکت آمده است که نمونه آن ۸سال جنگ تحمیلی بوده است.

استاندار اردبیل اظهار کرد : در زمینه قطع زنجیره کرونا هم باید بصورت جهادی عمل کنیم  و شما بسیجیان با مراجعه خانه ها و پر کردن فرم پرسش های طراحی شده توسط خانوارها و نحوه اطلاع یابی از ادامه روند وارد میدان شده اید.

او افزود: افرادی هستند که خودشان مبتلا به ویروس کرونا شده و جهت تهیه دارو خود سوار تاکسی می شود و وارد داروخانه شده و درمان تهیه می کند که این طرز رفتار سایر مردم را آلوده می کند و باید اطلاع رسانی دقیق و آموزش بیشتری به مردم داده شود.

بهنام جو ادامه داد: در این پرسش نامه افراد شناسایی می شوند که در صورت نداشتن خانواده و همراه پایگاه های سلامت وارد عمل شده و شیوع ویروس توسط چنین افرادی پیشگیری می شود.

او با بیان اینکه در مناطق محروم باید بیشتر هوای افراد کم برخوردار را داشته باشیم افزود: در مناطق محروم افراد زیادی هستند که بخاطر حفظ شخصیت تحت پوشش هیچ ارگانی نیستند و کسی را ندارند که برای آنها دارو و امکانات تهیه کنند و بسیج در چنین شرایطی کمک یار آنها می شود.