جهش تولید | جمعه، ۳ بهمن ۱۳۹۹

بیماری شایع دامی در سال‌جاری در شهرستان خلخال ثبت نشده است - خبر

 

 

بیماری شایع دامی در سال‌جاری در شهرستان خلخال ثبت نشده است

رئیس اداره دامپزشکی خلخال گفت: بیماری شایع دامی در سال‌جاری در شهرستان خلخال ثبت نشده است.

بیماری شایع دامی در سال‌جاری در شهرستان خلخال ثبت نشده است

علی بهرو بعد از ظهر امروز در نشستی که با حضور خبرنگاران، پیشکسوتان و فعالان عرصه دامپزشکی به مناسبت روز دامپزشکی برگزار شده بود اظهار کرد: بیماری شایع دامی در شهرستان خلخال ثبت نشده است.

وی افزود: در شهرستان خلخال در شش ماه اول سال بیش از ۸۵۲۸ راس دام سنگین در ۶ طرح واکسیناسیون و ۱۰۸ واحد اپیدمیولوژیک و بیش از ۱۲۰ هزار راس دام سبک در ۸ طرح در ۲۸۸ واحد اپیدمیولوژیک تحت دریافت واکسن قرار گرفتند و هیچ گونه بیماری شایعی در شهرستان خلخال ثبت نشده است.

رئیس اداره دامپزشکی خلخال با اشاره اینکه در شهرستان خلخال در حوزه زنبور عسل نیز اقدامات خوبی انجام شده تشریح کرد: در ۶ ماهه اول سال بیش از ۱۰۲ هزار و ۹۰۰ واحد کندوی زنبور عسل در ۱۰۳ زنبورستان مورد نمونه‌برداری قرار گرفته که ۲۵ مورد آن به مراکز آزمایشگاهی تخصصی دامپزشکی استان ارسال شده است.

وی بیان کرد: در نیمه اول سال بیش از ۵۱۷ راس دام سنگین و ۱۳۳۸ راس سبک با نظارت اداره دامپزشکی در کشتارگاه خلخال ذبح شده و نظارت بر ۴۸۰ واحد عرضه و فروش فرآورده‌های خام دامی انجام شده است.

بهرو ادامه داد: بیش از ۲۵۲ کیلوگرم گوشت گوسفند و دو هزار و ۲۲۵ کیلوگرم گوشت گاو در خلخال کشف و ضبط شد که متخلفان به مقام قضایی و تعزیزات حکومتی معرفی شده‌اند.

وی در خصوص عرضه گوشت در مسیرهای بین راهی که در حوزه استحفاظی گیلان و خارج از حوزه خلخال در حال عرضه به گردشگران است، اظهار داشت: بارها مکاتبات لازم با دامپزشکی استان گیلان در خصوص نظارت بر واحدهای عرضه گوشت و کشتار در مسیر جاده خلخال به اسالم انجام شده ولی تاکنون اقدامی انجام نشده که نیازمند جدیت همکاران استان همجوار است.

در حاشیه این مراسم از کارکنان و پیشکسوتان اداره دامپزشکی خلخال و خبرنگاران محلی تجلیل شد.