رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۸

بیمارستان یک هزار تختخوابی اردبیل 350 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد - خبر

 

 

بیمارستان یک هزار تختخوابی اردبیل 350 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل از احداث بیمارستان ۱۰۰۰ تختخوابی اردبیل با مشارکت قرارگاه سازندگی خاتم خبر داد.

بیمارستان یک هزار تختخوابی اردبیل 350 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

قدرت اخوان اکبری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل،در رابطه با احداث بیمارستان یک هزار تختخوابی اردبیل گفت: اقدامات لازم برای اخذ مجوز احداث بیمارستان هزار تختخوابی در اردبیل اخذ شده و این پروژه بزرگ با مشارکت قرارگاه سازندگی خاتم الأنبیا احداث می‌شود که حدود 350 میلیارد تومان برای احداث ابنیه این پروژه مورد نیاز است.

وی اظهار داشت: حدود 350 میلیارد تومان دیگر نیز برای تجهیز این بیمارستان مورد نیاز است که تلاش می کنیم از فاینانس خارجی و مساعدت وزارت بهداشت٬ برای این پروژه جذب اعتبار کنیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: از جمله اهداف برگزاری برنامه‌های هفته سلامت در استان اردبیل می‌توان به تبیین اهمیت سلامت و تحقق شعار انسان سالم٬ سیاست‌گذاری جدید برای ارتقای سلامت و جلب مشارکت سازمانهای غیردولتی و سازمانهای مردم نهاد اشاره کرد.

اخوان اکبری افزود: سالانه بیش از یک میلیون نفر به مراکز اوژانس٬ 120 هزار نفر بیمار برای بستری به بیمارستانها و 850 هزار نفر نیز به 18 کلینیک تخصصی تابعه دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل مراجعه می کنند.

وی بیان کرد: از جمله برنامه های حائز اهمیت دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل برای امسال می‌توان به افتتاح بیمارستان امام رضا(ع) اردبیل در ماه جاری٬ احداث بیمارستان 148 تختخوابی پارس‌آباد و تلاش برای افتتاح بیمارستان سوانح و سوختگی ترومای اردبیل اشاره کرد.

اخوان‌اکبری افزوداحداث بیمارستان سوانح و سوختگی ترومای اردبیل از سال 86 آغاز شده که متأسفانه به دلیل مشکلات اعتباری٬ بیش از 10 سال٬ احداث این مجموعه به طول کشید که امسال سعی داریم با جذب مناسب اعتبارات٬ این مجموعه به بهره‌برداری برسد.