رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

بیمارستان امام رضا (ع) رسما" آغاز به‌کار می‌کند - خبر

 

 

بیمارستان امام رضا (ع) رسما" آغاز به‌کار می‌کند

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل گفت: بیمارستان امام رضا (ع) دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به طور رسمی آغاز به‌کار می‌کند.

بیمارستان امام رضا (ع) رسما

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان اسحاق رسولی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل  با دارا بودن رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی و تربیت پزشکان و پرستاران متعهد در سال‌‌های اخیر موفق شد ساخت بیمارستان آموزشی – درمانی امام رضا(ع) را در محوطه اصلی دانشگاه راه‌اندازی کند.

وی افزود: بیمارستان آموزشی و درمانی امام رضا (ع) پس از اخذ موافقت اصولی از سوی  دانشگاه آزاد اسلامی در زمینی به مساحت 17 هزار و 526 مترمربع و با زیربنایی به مساحت 11 هزار و 854 مترمربع احداث و ساختمان آن در سال ۱۳۹۲ تکمیل شده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل ادامه داد: با عقد  تفاهم‌نامه‌ای در تیرماه ۱۳۹۶ به مدت ۱۰ سال به منظور راه‌اندازی و بهره‌برداری در اختیار دانشگاه علوم پزشکی اردبیل قرار گرفت و در اردیبهشت ماه سال جاری راه‌اندازی شد.

وی اضافه کرد: در حال حاضر بخش‌های بستری، درمانگاه‌های تخصصی و فوق‌تخصصی، واحد پاراکلینیک، داروخانه و اورژانس تجهیز شده و در حال ارائه خدمات به مراجعان است.

رسولی تصریح کرد: این بیمارستان ۱۰۸ تخت بستری عادی و ویژه دارد و شامل ۴ بخش بستری جراحی، دو بخش ICU  با ۱۲ تخت ویژه، دو بخش اتاق عمل با ۶ تخت اتاق عمل و واحدهای رادیولوژی و آزمایشگاه، همچنین درمانگاه صبح و کلینیک ویژه عصر است.

وی با اشاره به دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی بیان کرد: دانشگاه  آزاد اسلامی را باید یکی از نهال‌های باغ انقلاب اسلامی برشمرد که اینک بعد از 40 سال فعالیت علمی، پژوهشی، فرهنگی و عمرانی به درختی تنومند با شاخه هایی گسترانیده در سراسر کشور و حتی در خارج از مرزهای جغرافیایی کشور تبدیل شده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل گفت: این دانشگاه علاوه بر فعالیت‌های آموزشی، در مسائل پژوهشی و فرهنگی نیز پیشتاز  بوده و با رویکرد جدید خود به سمت نوآوری و کارآفرینی، فصل جدیدی از افتخارات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را گشوده و در اختیار جوانان این مرز و بوم خواهد گذاشت.