جهش تولید | جمعه، ۲۲ فروردین ۱۳۹۹

بیماران هموفیلی در معرفی خود تاخیر و تعلل نکنند - خبر

 

 

بیماران هموفیلی در معرفی خود تاخیر و تعلل نکنند

مسئول کانون هموفیلی استان اردبیل گفت: بیماران هموفیلی در معرفی خود به کانون در بهره‌مندی از خدمات مستمری که در بخش‌های مختلف ارائه می‌شود نباید تاخیر و تعللی داشته باشند.

بیماران هموفیلی در معرفی خود تاخیر و تعلل نکنند

مهری حیدری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار کرد: بیماری هموفیلی نوعی بیماری خونی در اختلال انعقاد خون است که به دلیل کمبود فاکتورهای مورد نیاز در خون افراد در هنگام خونریزی با لخته شدن به موقع خون و بند آمدن آن روبه‌رو ‌نیستند.

وی با بیان اینکه به ازای هر هزار نفر یک نفر مبتلا به این بیماری است، گفت: ما یقین داریم افراد مبتلا به این بیماری بیش از 170 نفری هستند که به این کانون مراجعه کردند و انتظار می‌رود بیمارانی که از بیماری خود اطلاع دارند حتما به کانون مراجعه کنند.

مسئول کانون هموفیلی استان اردبیل ادامه داد: قطعا در بهبود شاخص‌های سلامت ارائه این خدمات به این بیماران یک ضرورت و نیاز حتمی به همراه اولویت تاثیرگذار است و ما در حوزه اختیارات خودمان قطعا از این بیماران حمایت می‌کنیم.

حیدری با بیان اینکه با ثبت واقعی و به هنگام اطلاعات بیماران هموفیلی امکان راه‌اندازی بیمارستان و مراکز درمانگاهی برای بیماران وجود دارد یادآور شد: ما از جنبه‌های درمانی، مالی، پیشگیری و آموزشی به همراه خدمات رفاهی و اجتماعی از این بیماران حمایت می‌کنیم.

وی گفت: با توجه به تغییر مکان کانون هموفیلی استان اردبیل ظرف روزهای آینده بیماران با مراجعه به بخش خون بیمارستان امام و بوعلی اردبیل می‌توانند آدرس دقیق کانون را دریافت کرده و با مراجعه به کانون از خدمات آن استفاده کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس، مسئول کانون هموفیلی استان اردبیل اظهار کرد: امیدواریم زمینه و بستری فراهم آید تا بیماران هموفیلی بتوانند از بهترین شرایط ارائه خدمات در این حوزه بهره‌مند شوند.