سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۱ تیر ۱۴۰۰

بیله سوار ازسایتهای اصلی منطقه آزاداستان اردبیل می شود - صفحه اصلی

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

بیله سوار ازسایتهای اصلی منطقه آزاداستان اردبیل می شود

بیله سوار ازسایتهای اصلی منطقه آزاداستان اردبیل می شود


استاندار اردبیل گفت: در صورت تصویب منطقه آزاد برای استان، بیله سوار جزو مراکز محوری و سایت های اصلی این منطقه در استان می شود.

بیله سوار ازسایتهای اصلی منطقه آزاداستان اردبیل می شود

به گزارش خبرگزاری صداوسیما اکبر بهنام جو افزود: در حال حاضر منطقه آزاد آخرین مراحل اجرایی خود را در مجلس طی می کند.

وی بیان کرد: بیله سوار با قرار گرفتن در زمره منطقه آزاد از رونق اقتصادی بالایی بهره مند خواهد شد.

استاندار اردبیل با اشاره به اقدامات انجام گرفته در این شهرستان در راستای افزایش میزان تولیدات کشاورزی گفت: بیشترین اراضی پایاب سد خداآفرین بالغ بر ۲۲ هزار هکتار در این شهرستان واقع شده است.

بهنام جو ادامه داد: تاکنون شش هزار هکتار از اراضی به تعاونی ها واگذار و کشت اول نیز انجام گرفته است.

وی تصریح کرد: برنامه ریزی برای انجام کشت دوم نیز شروع شده و در سالی که به نام رونق تولید نام گرفته، این منطقه به صورت عملی اقدام کرده است.

وی به برنامه ریزی در جهت راهسازی اشاره کرد و گفت: موضوع به عنوان مطالبه اصلی مردم در سفر رئیس جمهوری قرار گرفته و این شهرستان از این بخش بی نصیب نخواهد ماند.

بهنام جو گفت: راه های ارتباطی گرمی به بیله سوار و پارس آباد در این مسیر قرار گرفته و در برنامه سه ساله چهار خطه می شود.

استاندار اردبیل همچنین تامین آب برای این منطقه را از خواسته های مردم عنوان کرد و افزود: تلاش می شود موضوع تامین آب برای کشاورزان و عشایر این منطقه را نیز در اولویت قرار دهیم.

وی همچنین با اشاره به ورود مسافران ورودی از بیله سوار که ۳۰ درصد آنان برای مقاصد درمانی می باشد از تلاش برای توسعه گردشگری سلامت در این منطقه خبر داد.

بهنام جو افزود: بخش خصوصی برای فعالیت در این زمینه اعلام آمادگی کرده تا امکانات درمانی را در این منطقه مستقر کند که حمایت های لازم از بخش خصوصی انجام می شود.

وی همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر شهرستان شدن جعفرآباد از انجام جلسات مختلف و پیگیری این موضوع خبر داد و گفت: احتمال اینکه شهرستان شدن جعفرآباد مصوب شود، بالا است.