جهش تولید | سه‌شنبه، ۶ آبان ۱۳۹۹

بیله‌سوار، پیشتاز در اجرای طرح کارورزی - خبر

 

 

بیله‌سوار، پیشتاز در اجرای طرح کارورزی

فرماندار بیله سوار گفت: شهرستان بیله‌سوار در اجرای طرح کارورزی از طرح‌های بسته اشتغال فراگیر در رتبه نخست استان اردبیل قرار دارد.

بیله‌سوار، پیشتاز در اجرای طرح کارورزی

حسن قبادی با اشاره به اینکه اطلاع رسانی جامع و کاملی برای اجرای طرح کارورزی در شهرستان انجام شده است، اظهار کرد: شهرستان بیله‌سوار در اجرای طرح کارورزی از طرح‌های بسته اشتغال فراگیر در رتبه نخست استان اردبیل قرار دارد.

وی افزود: تاکنون هزار و 151 نفر در شهرستان بیله سوار در سامانه کارورزی ثبت نام کرده که از این تعداد 921 نفر از دانش آموختگان دارای شرایط احراز هستند.

فرماندار بیله‌سوار گفت: از تعداد ثبت نام شده 130 نفر دارای مدرک کاردانی و 844 نفر دارای مدرک کارشناسی و 134 نفر نیز دارای مدرک کارشناسی ارشد و دکتری و چهار نفر نیز دارای مدرک دیپلم متوسطه هستند.

قبادی با تاکید بر اینکه طرح کارورزی مقدمه‌ای برای جذب دانش آموختگان به بازار کار است، افزود: این شهرستان از ظرفیت‌های اقتصادی متعددی اعم از کشاورزی، تجاری و خدمات برخوردار است و در اجرای طرح کاروزی نهایت تلاش بر این است که از همه ظرفیت‌های منطقه در بخش‌های مختلف استفاده شود.

وی عنوان کرد: تاکنون تعداد 454واحد پذیرنده در سامانه ثبت نام شده است که فعالیت 362 واحد پذیرفته و تایید شده است و افراد در این واحدها فعالیت خواهند کرد.

فرماندار بیله سوار گفت: براساس آمار 950 نفرکارورز عقد قرارداد بین واحد پذیرنده در سطح استان اردبیل انجام دادند که از این تعداد  559 نفر کارورز و واحد پذیرنده عقد قرارداد مربوط به شهرستان بیله‌سوار می‌باشد.

به گزارش خبرگزاری فارس، قبادی با بیان اینکه این طرح نیروی کار رایگان را در اختیار مجریان طرح‌های اقتصادی قرار می‌دهد، گفت: کارفرما حق بیمه و حقوق و مزایایی را پرداخت نمی‌کند و مشمول قانون کار نیست و در واقع به نوعی همه مطالبات حقوقی و بیمه‌ای این نیروها را خود وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تقبل می‌کند.