جهش تولید | چهارشنبه، ۷ خرداد ۱۳۹۹

بیش از ۹۰ درصد مردم اردبیل از اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی رضایت دارند - خبر

 

 

بیش از ۹۰ درصد مردم اردبیل از اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی رضایت دارند

استاندار اردبیل گفت: بر اساس بررسی‌های صورت گرفته بیش از ۹۰ درصد از مردم این استان از اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی استقبال و اعلام رضایت کردند.

بیش از ۹۰ درصد مردم اردبیل از اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی رضایت دارند
اکبر بهنامجو در جلسه کمیته امنیت، اجتماعی و انتظامی ستاد پیشگیری و کنترل بیماری کرونا افزود: اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی با همکاری مردم و محوریت نیروهای انتظامی موفقیت‌آمیز بوده است.
 
وی با بیان اینکه مبادی ورودی تمام شهرهای استان مسدود است، اظهارداشت: بر اساس اظهارنظرها این اقدام مورد قبول و رضایت بیش از ۹۰ درصد مردم قرار گرفته است.
 
وی با تقدیر از تلاش‌های نیروهای انتظامی، ارتش، سپاه و بسیج در اجرای طرح صیانت از سلامت مردم گفت: کنترل و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا وظیفه همه آحاد مردم است.
 
او با تقدیر از همکاری آحاد مردم برای اجرای طرح‌های مقابله با شیوع ویروس کرونا اضافه‌کرد: با پشتکار، استقامت  و همت مردم و مسوولان و اجرای دقیق طرح ایجاد مصونیت عمومی، از شیوع و همه‌گیر شدن این بیماری خطرناک و مرگ و میر مردم جلوگیری می‌شود. 
 
بهنامجو ارتقای سطح آگاهی مردم در مبارزه با این ویروس را مهم ارزیابی کرد و ادامه‌داد: امیدواریم با اعمال سیاست‌های پاکسازی شهرهای استان از ویروس کرونا در آینده نه چندان دور زندگی مردم با رعایت برخی نکات ایمنی به روال عادی خود بازگردد.
 
استاندار اردبیل با اشاره به مشارکت اکثریت مردم استان در طرح غربالگری گفت: بر اساس خوداظهاری ۱۲ هزار نفر از مردم استان یکی از علائم ابتلا به ویروس کرونا را داشتند که از این تعداد ۷۰۰ نفر نیاز به معرفی به مراکز درمانی تشخیص داده شدند.
 
او افزود: این امر بیانگر حساسیت مردم برای مصون‌سازی خود از ابتلا به بیماری و بالا بودن شاخص‌های بهداشتی و سلامتی در استان است و بدون‌شک می‌توان با مدیریت صحیح و رعایت اصول مراقبتی و قرنطینه ویروس کرونا را در استان اردبیل کنترل و شکست داد.
 
رییس شورای اداری استان اردبیل از تصمیم‌گیری برای تعیین تکلیف کارکنان شاغل دولت در سایر شهرستان‌های استان خبر داد و اظهارداشت: ترددهای ضروری با صدور کارت‌های شناسایی و اعمال اقدامات کنترلی مدیریت می‌شود. 
 
وی از برخورد قانونی با افراد بی اعتنا به سلامتی مردم خبر داد و بیان‌کرد: راهکارهای قانونی این برخوردها به تصویب ستاد کشوری پیشگیری از ابتلا به کرونا رسیده و به دستگاه‌های ذیربط ابلاغ شده است.
 
وی اضافه‌کرد: افرادی که سلامت مردم را نادیده گرفته و می‌خواهند تصمیم های انسداد شهرها و اقدامات کنترلی را دور بزنند در حقیقت به خود و مردم خیانت می‌کنند.
 
بهنامجو افزود: تمامی مراکز تفریحی، گردشگری، پارک‌ها و اقامتگاه‌های استان تعطیل بوده و با همکاری نیروهای مسلح از عبور و مرور غیرضروری مردم بویژه روز سیزده بدر جلوگیری خواهد شد.