جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

بیش از ۶۴ هزار اردبیلی از خدمات طرح آمران سلامت بهره‌مند شدند - خبر

 

 

بیش از ۶۴ هزار اردبیلی از خدمات طرح آمران سلامت بهره‌مند شدند

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل از بهره‌مندی ۶۴ هزار و ۶۱۶ نفر از خدمات طرح آمران سلامت خبر داد.

بیش از ۶۴ هزار اردبیلی از خدمات طرح آمران سلامت بهره‌مند شدند

رامین معبودی اظهارداشت: ۱۷۲ تیم طی ۱۱ روز اجرای طرح آمران سلامت فعال بوده که این تیم‌ها شامل ۴۶ تیم ثابت، ۱۲۶ تیم سیار و سحاب بوده است.

او با بیان اینکه در ۱۱ روز اجرای این طرح ۲ هزار و ۲۰۹ نفر روز عضو جمعیت هلال احمر استان اردبیل مشارکت کردند، تصریح کرد: ۱۹ هزار و ۴۴۸ عدد ماسک و ۳۸۰ لیتر محلول ضدعفونی در بین مردم توزیع شده است.

معبودی با بیان اینکه اجرای طرح آمران سلامت جمعیت هلال احمر در راستای لبیک به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای ستاد ملی کرونا با هدف ترویج فرهنگ پیشگیری و همچنین توسعه آموزش‌های همگانی در مواجهه با ویروس کرونا است، ادامه داد: در هر پست این طرح سه نفر جوان و داوطلب هلال احمر فعالیت می‌کنند.

او افزود: در این طرح با برپایی ایستگاه‌های ثابت و سیار در مناطق پرتردد و میادین اصلی شهرها در اماکنی مانند پاساژها و بازارها اعضای جوانان و داوطلب جمعیت هلال احمر حضور یافته و نسبت به آگاه‌سازی مردم جهت قطع زنجیره انتقال و مقابله با ویروس کرونا اقدام می‌کنند.

وی ادامه‌داد: این طرح از پنجم آبان شروع شده بود تا مردم را به رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای مقابله با ویروس کرونا دعوت کنند.