جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

بیش از ۲ میلیون اقلام دارویی غیر مجاز در اردبیل کشف شد - خبر

 

 

بیش از ۲ میلیون اقلام دارویی غیر مجاز در اردبیل کشف شد

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل از کشف بیش از دو میلیون عدد اقلام دارویی غیرمجاز در این استان خبر داد.

بیش از ۲ میلیون اقلام دارویی غیر مجاز در اردبیل کشف شد

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان ، دکتر محسن ارزنلو ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طی یک سال گذشته بالغ بر دو میلیون و ۹ هزار عدد اقلام دارویی غیرمجاز به ارزش بیش از ۷.۵ میلیارد ریال در این استان کشف شده است.

وی افزود: در این مدت دو هزار و ۵۷۳ مورد بازرسی از داروخانه‌ها، شرکت‌های دارویی، مراکز درمان سوء مصرف مواد مخدر و مراکز غیرمجاز عرضه دارو و عطاری‌ها صورت گرفته است.

 معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل تصریح کرد: این اقلام دارویی غیرمجاز در بازرسی از مراکز غیرمجاز عرضه دارو، عطاری‌ها، داروخانه‌ها و... کشف و پرونده‌های مربوطه به مراجع قضایی ذی‌ربط ارجاع داده شد.

ارزنلو بیان کرد: ۴۷۳ مورد پروانه بهداشتی مربوط به کارخانجات و کارگاه‌های تولید مواد غذایی و آشامیدنی تحت پوشش نیز در یک سال گذشته تمدید و یا صادر شده است.

وی با اشاره به اجرای طرح پایش و پالایش برچسب گذاری محصولات غذایی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی به تعداد هزار محصول در سطح عرضه، به راه اندازی داروخانه آموزشی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با ارائه خدمات آموزشی به دانشجویان دانشکده داروسازی و خدمات دارویی و عرضه داروهای خاص و کمیاب در استان اشاره کرد.