جهش تولید | جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

بیش از ۱۰ هزار لیتر ماده ضدعفونی کننده در خلخال توزیع شد - خبر

 

 

بیش از ۱۰ هزار لیتر ماده ضدعفونی کننده در خلخال توزیع شد

فرماندارخلخال گفت: از زمان شروع ضدعفونی و گندزدایی ادارات و اماکن عمومی بیش از ۱۰ هزار لیتر ماده ضدعفونی کننده از طریق شورای هماهنگی مدیریت بحران اردبیل در اختیار این شهرستان قرار گرفته و توزیع شده است.

بیش از ۱۰ هزار لیتر ماده ضدعفونی کننده در خلخال توزیع شد

فریدون بابایی افزود: مواد ضدعفونی ارسالی از مرکز استان اردبیل در بین نانوایان ،شغل‌های حساس ،آرایشگران، ترمینال‌های مسافربری ، آژانس‌های تلفنی ،تاکسی‌رانی شهری ،دهیاری‌ها و اماکن عمومی پرتردد برای گندزدایی و مقابله با ویروس کرونا توزیع شده است.

وی به توزیع بیش از سه هزار لیتر مواد ضدعفونی کننده در بین دستگاه‌های اجرایی ،ادارات ، نهادها و سازمان‌های دولتی وابسته به دولت ،همچنین ترمینال‌های مسافربری ،بانک‌ها و اماکن پرتردد جمعیت در این شهر اشاره کرد و گفت: خودرو حامل بیش از سه هزار لیتر مایع ضدعفونی در حال توزیع این مواد در محوطه فرمانداری است.

بابایی با بیان اینکه ماده ضدعفونی کننده جدید ارسالی از سوی شورای مدیریت بحران استان اردبیل از نوع  بسیار قوی "اتامیل" باید با ترکیب زیاد آب مورد استفاده قرار بگیرد، افزود: با احتساب اضافه کردن هفت لیتر آب برای هر لیتر اتامیل مایع ضدعفونی کننده بدست آمده برای استفاده در اماکن دولتی و عمومی بیش از ۲۱ هزار لیتر خواهد بود.

او اظهارداشت: در روزهای گذشته نیز بیش از هفت هزاز لیتر مایع ضدعفونی از طریق شورای هماهنگی مدیریت بحران در اختیار شهرستان خلخال قرار گرفته و در اماکن مورد نیاز برای ضدعفونی محل‌های جمعی توزیع شده است.