جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

بیش از ۱۰۰ واحد صنفی متخلف در مرکز اردبیل پلمب شد - خبر

 

 

بیش از ۱۰۰ واحد صنفی متخلف در مرکز اردبیل پلمب شد

رئیس مرکز بهداشت شهرستان اردبیل گفت: به منظور کنترل شیوع کرونا، انجام محدودیت در فعالیت مراکزی مثل قهوه خانه‌ها که تجمع در آنان شکل میگرفت و پلمب بیش از ۱۰۰ واحد صنفی انجام پذیرفت.

بیش از ۱۰۰ واحد صنفی متخلف در مرکز اردبیل پلمب شد
عمران خسروی پیش از ظهر جمعه در تشریح اقدامات شبکه بهداشت و درمان اردبیل در خصوص کنترل شیوع ویروس کرونا عنوان کرد: کارشناسان بهداشت محیط مرکز بهداشت از اول اسفند ماه تاکنون هر روز تا ساعات پایانی شب در تلاش برای کنترل بیماری کرونا ویروس در سطح شهر فعالیت می‌نمایند.
 
وی افزود: با توجه به اهمیت فوق العاده موضوع پیشگیری در مبارزه با بیماری کرونا ویروس به عنوان تنها علاج مبارزه با این بیماری، کارشناسان بهداشت محیط مرکز بهداشت از روزهای ابتدایی شیوع این بیماری به صورت تمام وقت نسبت به پیگیری و اجرای برنامه‌های ابلاغی وزارت متبوعه و برنامه ریزی های استانی و شهرستان اقدام نمودند.
 
رئیس مرکز بهداشت شهرستان اردبیل با ذکر موارد متعدد نظارتی و اجرایی توسط این کارشناسان، به اقداماتی از قبیل نظارت و کنترل رعایت موازین بهداشت در سطح مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اعمال تصمیمات ستاد استانی و شهرستانی کرونا، آموزش اصناف و اعمال محدودیت در فعالیت صنوفی از قبیل مراکز تجمعی مثل قهوه خانه‌ها و پلمب بیش از ۱۰۰ واحد صنفی اشاره کرد.
 
به گفته وی نظارت بر فعالیت نانوایان و پلمب ۶ واحد متخلف در این بخش مراجعه به روستاها، نظارت بر گندزدایی مراکز عمومی و خصوصی، همکاری برای اجرای پروتکل در موارد مثبت و مشکوک بیماری و نیز موارد فوتی‌ها، آموزش عمومی و اصناف و ده‌ها برنامه روزانه دیگر از اهم برنامه‌های شبکه بهداشت برای مدیریت شیوع کرونا ویروس در منطقه است.